Kadın Cinayetinde İtiraf: “Annemi Babamla Birlikte Öldürdük”

Alayköy’de öldürülen Zehra Sorver cinayetine yönelik devam eden soruşturmada tutuklanan Levent Sorver ve 17 yaşındaki oğlu için istenen ek 5 günlük tutukluluk süresinde Sorver’in oğlu verdiği gönüllü ifade ile suçunu itiraf etti.

Havadis’in haberine göre: Zehra Sorver, Alayköy’de 14 Haziran tarihinde boğazı sıkılıp, başı yere vurulduktan sonra, öldürülme esnasında veye daha sonra tuz ruhu içirilerek öldürülmüştü. Cinayet sonrası şüpheli sıfatıyla tutukulanan Levent Sorver ve 17 yaşındaki oğlu M.C.A. için istenen ek 5 günlük tutukluluk sonucu Zehra Sorver’in oğlu 27 Haziran’da “Vicdan azabı çekiyorum” diyerek gönüllü ifade verdi. M.C.A. polise verdiği gönüllü ifadede cinayeti babası ile birlikte gerçekleştirdiklerini itiraf etti.

Soruşturmayı yürüten Emirali Gürler, Zehra Sorver’in kıyafetlerinin çöp konteynırında bulunduğunu ve olay yerinde yapılan incelemelerde zanlıları suça bağlayan yeni deliller bulunduğunu söyledi. Hem doktor kontrolünden hem de Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde muayene edilen zanlılar için soruşturma memuru işledikleri suçun müebbet hapis cezası öngördüğünü belirtti ve alınması gereken tanık ifadeleri için 8’er gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti. Öte yandan polis 17 yaşındaki zanlı M.C.A.’nın cezai ehliyetinin olduğunu belirtti.

(Havadis)

16 Paylaşımlar