Kadın Düşmanı Tayyip Ahkam Kesti, Zeki Çeler Dinledi: “Kadın Hareketleri Eşitlik İstemekle Yanlış Yapıyor!”

Türkiye’de, KADEM isimli derneğin düzenlediği ve bu yıl üçüncüsü yapılan “Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi”ne Tayyip Erdoğan’ın yanında kktc Çalışma ve Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de katıldı.

Kadın ve Adalet Zirvesinin Teması: Ailenin Güçlendirilmesi
İsmindeki “uluslararası” sıfatına rağmen sadece müslüman ülkelerin katılımıyla gerçekleşen zirvenin bu yılki temasının “Ailenin Güçlendirilmesi” olarak duyurulduğu öne çıkıyor.  Açılış konuşmasını TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı 22 Kasım tarihinde gerçekleşen liderler zirvesinin başlığı ise “Küreselleşen Dünyada Ailenin Önemi” olarak belirlendi.

Bakan Çeler’in de katıldığı iki gün sürecek zirvede kadınları şiddetten korumaya yönelik değil; aileyi korumaya yönelik başlıklar belirlenmesi dikkat çekti. Grand Cevahir Otel’de gerçekleşen zirvede TC, kktc, Filistin, Azerbaycan, Senegal, Uganda ve Kırgızistan temsilcileri bulunuyor.

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açılış konuşmasında, kadın hareketlerinin eşitlik istemekle yanlış yaptığını ve toplumda karşılık bulamadıklarını söyleyerek, şu sözleri sarfetti: “Adalet herkese hakkını vermektir. Büyük ile küçüğü aynı terazide tartamazsınız, güçlü ile zayıfı aynı yarışa sokamazsınız. Hadi erkekle bayan 100 metreyi koşsunlar? Bu adil olabilir mi? Olmaz. Olması gereken nedir? Kadın kadın ile koşar, erkek erkekle koşar. Olması gereken budur.”

Zirve, Kadın Haklarının Kısıtlanmasını Meşrulaştırma Atölyesi
kktc Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sosyal medya hesaplarından gururla duyurulan “zirve”; muhafazakar kadın siyasetinin şekillendirileceği ve kadının dört duvar içerisine kapatılarak, hak taleplerinin kısıtlanmasının nasıl meşrulaştırılacağı konusunda bir atölye çalışması niteliğinde.

Kadın deyince aklına “aile” ve “çocuk”dışında bir şey gelmeyen gerici zihniyet ile birlikte gayet uyumlu ve mutlu pozlar vererek kameralara gülümseyen kktc Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, TDP milletvekili Zeki Çeler’in; zirvede konuşulan konuları ülkemizde uygulamak konusunda nasıl bir yöntem izleyeceği ise merak konusu.

Türkiye’de yayın yapan ve bugüne kadar 62 kez kapatılıp yeniden açılan demokratik-laik emek mücadelesinin sesi sendika62.org’un zirve ve Tayyip Erdoğan’ın konuşması ile ilgili haber metninin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

128 Paylaşımlar