Kadın Eğitimi Kolektifi Akdoğan’da Seminer ve Drama Çalışmaları Düzenliyor

Ülkemizin çeşitli bölgelerinde, kadın haklarına yönelik seminerler ve drama çalışmaları düzenleyen Kadın Eğitimi Kolektifi, 13-31 Ekim tarihleri arasında Akdoğan’da olacak. Akdoğan Fikir Sanat Atölyesi (AFSA) ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan eğitimlerin ücretsiz olduğu, kadın ve erkeklerin katılımına açık olduğu belirtildi. Detaylı bilgi ve kayıt için 0548 842 02 72 numaralı telefonun aranabileceği duyuruldu.

Eğitimler, 13 Ekim’den itibaren her Cuma ve Salı 19.30-21.30 saatleri arasında, Akdoğan Köy Meydanı’ndaki AFSA Lokali’nde yapılacak. Görsellerle desteklenen bir saatlik seminerin ardından, katılımcıların da aktif olarak yer alacağı drama atölyeleri ile öğrenilen konuların pekiştirilmesi sağlanacak. En az dört eğitime katılan kişilere sertifika da verilecek olan toplam 12 saatlik, altı farklı konuda verilecek olan seminerlerin içeriği ve programı ise şöyle:

13 Ekim Cuma Feminizm ve Toplumsal Cinsiyet

17 Ekim Salı Kadına Yönelik Şiddet

20 Ekim Cuma Beden Politikaları

24 Ekim Salı Ev İçi Emek ve Ötesi

27 Ekim Cuma Kıbrıs’ta Kadın Hareketi

31 Ekim Salı Kadın ve Medya ve ardından sertifikaların verilmesi

Kadın Eğitimi Kolektifinden yapılan açıklamada; geçmiş yıllarda Maraş’tan Akçay’a ülkemizin çeşitli bölgelerinde yapılan eğitimlerle kadınların haklarını bilmeleri ve savunmaları yolunda önemli adımlar atıldığı ve drama çalışmaları ile de kadınların bedenlerini, seslerini özgürleştirerek, duygu ve düşüncelerini ifade ederek toplumsal özgürlüğü prova ettikleri belirtildi.

15 Paylaşımlar