Kadın Eğitimi Kolektifi Akdoğan’daki Seminerler Dizisini Tamamladı

Kadın hakları konusunda farkındalık yaratmak amacıyla çeşitli bölgelerde seminerler ve drama atölyeleri düzenleyen Kadın Eğitimi Kolektifi, Ekim ayında Akdoğan’daki eğitimlerini başarı ile tamamladı. Akdoğan Fikir Sanat Atölyesi (AFSA) ev sahipliğinde düzenlenen eğitimlere her yaştan ve cinsiyetten kişiler katılarak bilgi ve deneyim paylaşımında bulundular. Altı seminerlik eğitim programına katılanlara, 31 Ekim Salı akşamı AFSA Lokalinde düzenlenen etkinlik ile sertifikaları da verildi.

“Feminizm ve Toplumsal Cinsiyet”, “Kadına Yönelik Şiddet”, “Beden Politikaları”, “Ev içi Emek ve Ötesi”, “Kıbrıs’ta Kadın Hareketi” ve “Medya’da Kadın” konulu seminerler ile pek çok konudaki haklarını, ülkemizdeki ve dünyadaki durumu, kadınların özgürleşmesi için neler yapılması gerektiğini, geçmişten günümüze kadın mücadelelerini öğrenen katılımcılar, kendi meslek ve ilgi alanlarına göre bilgi ve deneyimlerini aktardılar. Seminerler sonrasında gerçekleştirilen drama atölyeleri ile her konu pekiştirilerek, katılımcıların kendi hayatlarını ve toplumu değiştirmenin provasını yapması da sağlandı.

Kadın Eğitimi Kolektifi, ücretsiz olarak düzenlediği eğitimlere, çeşitli köylerdeki ve bölgelerdeki kültür sanat dernekleri ile işbirliği içinde devam edecek. Detaylı bilgi ve başvuru için 0548 842 02 72 numaralı telefon aranabilir.