Kadına Şiddet Ölüm Getirdi!

Eşi tarafından şiddete maruz kalan ve komşusuna sığınmaya çalışırken 7 metre yükseklikten düşerek ağır yaralanan Nilgün Urhan DR. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde  verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

Ne olmuştu?

8 Ağustos 2015 tarihinde eşi Serdal Urhan tarafından şiddete maruz kalan Nilgün Urhan, sığınmak için komşusuna gitmeye çalışırken 7 metre yükseklikten düşmüş ve vücudunun çeşitli yerlerin oluşan kırıklarla DR. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım servisine kaldırılmıştı.

Şiddet zanlısı Serdal Urhan polis tarafından tutuklanmış “Ciddi darp” ve “Ağır yaralama” suçlamalarıyla mahkemeye çıkarılmıştı.Nilgün Urhan’ın gördüğü şiddet üzerine hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olayda mahkemenin Serdal Urhan’a “Adam öldürme” suçlamasıyla dava okunması bekleniyor.

Kadın Sığınma Evi Şart!

Kadına şiddetin her geçen gün artmasıyla birlikte şiddete maruz kalan kadınların korunma amacıyla sığınacakları herhangi bir sığınma evi olmayışı yaşadıkları sıkıntıları daha da artırıyor. 25 Kasım 2014 yılında 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar yayınladığı mesajda Kadın Sığınma Evi’ni  “en önemli proje” olarak adlandırmış ancak herhangi bir somut adım atılmamıştı.

43 Paylaşımlar