Kadına Şiddet Uyguladı, “Buradan Çıkarsam Öldüreceğim” Dedi: Teminata Bağlanarak Serbest Bırakıldı

Girne’de eşini birçok kez ciddi şekilde darp eden ve önceki akşam da kaburgasını kıran Erkan Bayandursun, mahkemede “pişmanım” dedi, dışarı çıkınca polislerin önünde eşini öldüreceği yönünde tehditler savurdu. Bayandursun, teminata bağlanarak serbest bırakıldı ancak teminat şartlarını yerine getiremediği için şimdilik cezaevine gönderildi.

Daha Önce de Darp Etti

Zanlı Bayandursun 26 Mayıs 2016 tarihinde de, eşini ciddi şekilde darp etmiş ancak eşinin şikayetçi olmaması nedeniyle ileri işlem yapılmamıştı. 28 Ağustos 2016 tarihinde yine eşini ciddi şekilde darp etmiş ve bu sefer eşinin şikayetçi olması nedeniyle aleyhine dosya yapılmıştı. Yargıç Mesut Mesutoğlu’nun, zanlının Mayıs ve Ağustos 2016 yılı içerisinde eşine karşı benzer suçlardan dosyaları olduğunu göz önünde bulundurduğu bildirildi.

Mesutoğlu, zanlının ileride davaları görüşülünceye kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak, 2 bin TL nakdi, KKTC vatandaşı 2 kişinin imza edeceği 50’şer bin TL kefalet senedi ile serbest kalmasına karar verdi.

Yargıcın “Tutuksuz yargılanırsan bir daha devam edecek misin?”  sorusu üzerine “Bir daha olmayacak bu kadar insan önünde özür dilerim” diyen Bayandursun salondan çıkar çıkmaz kendisini kelepçeleyen polisler önünde , “Ben buradan kurtulayım onu öldüreceğim” dedi.

Bayandursun teminat şartlarını yerine getiremediği için cezaevine gönderildi.

Teminata Bağlanıp Serbest Bırakıldı

Ülkemizde kadın cinayetleri yaşanmaya devam ederken, eşine şiddet uygulayan Bayandursun’un kadına şiddet suçundan ve bu eylemi sürdürebileceğinden değil de, bağlandığı teminat şartını karşılayamadığı için cezaevine gönderilmiş olması tepki çekti. Polislerin önünde eşini öldüreceğini söyleyen Bayandursun’un teminat şartlarını karşılayamayıp özgürlüğüne kavuşamaması, olası bir kadın cinayetinin önüne geçti.

(Havadis/Kıbrıs Gazetesi/ADL)