KATİL TAYYİP VE ŞÜREKASI CUMARTESİ KIBRIS’A GELİYOR

“Asrın projesi” olarak nitelendirilen, Kıbrıslı Türkleri TC’ye daha bağımlı hale getirecek olan TC’den kktc’ye su temin projesinin açılışı bu Cumartesi yapılıyor. Uzun süredir gündemde olan ve su ile ilgili özelleştirme tartışmalarının da devam ettiği projenin açılışını, ellerinde Suruç’ta, Diyarbakır’da, Ankara’da barış için ölenlerin kanı olan TC cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve TC başbakanı Ahmet Davutoğlu yapacak. kktc makamlarından konuyla ilgili henüz resmi bir duyuru yapılmazken, iddialara göre Tayyip ve şürekası projenin Kıbrıs ayağı olan Geçitköy’deki açılış törenine kendi kendilerini davet ettirdi.

Örgütlerden Eylem Çağrısı

Aralarında Bağımsızlık Yolu’nun da bulunduğu birçok örgüt, parti ve sendika ise eylem çağrısı yaptı. Yarın saat 12’de Lefkoşa Çağlayan Parkı’nda buluşarak TC elçiliği önüne yürüyecek olan kitle, burada Ankara’da katledilen canlar için 100 adet siyah balonu havaya bırakıp bir basın açıklaması okuyacak.

Eylem çağrısı yapan örgütler: KTÖS – Baraka – Bağımsızlık Yolu – Çağ Sen – Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneği – YKP – Doğu ve Güney Doğu Kültür Derneği – Devrimci Komünist Birlik – BES – BKP – Komünist Emek Hareketi-Feminist Atölye-Feminist Öğretmen İnsiyatifi-Kuir Kıbrıs

174 Paylaşımlar