Kayıt Dışı İşçi Çalıştıran Patrona Soruşturma: İşçilere 3 Gün Tutukluluk!

Sandallar köyü ağıllar bölgesinde bir karı kocayı 2017 senesinden beri kayıt dışı olarak çalıştıran patron hakkında soruşturma. Kayıt dışı çalıştırılan işçiler ise izinsiz ikamet suçlamasıyla tutuklandı.

Patron Kayıt Ettirmiyor, İşçiler Tutuklanıyor!

Çalışma iznini çıkarma yükümlülüğünü yerine getirmeyip, ekmeğinin peşinde olan işçileri kayıt dışı duruma düşürerek tutuklanmasına sebebiyet veren patron  hakkında  sadece soruşturma başlatılması ise kabul edilebilir değil. İşçiler ihraç işlemleri tamamlanana kadar tutuklu kalacak.

Tüm Patronlar Soruşturulacak mı?

Ülkede belirli bir süredir sıklaştırılan kontrollerde ilk kez bir patron hakkında kayıt dışı işçi çalıştırmaktan soruşturma başlatılırken, bu uygulamanın tüm patronlara uygulanıp uygulanmayacağı ise merak konusu.

Kıbrıs Postası’ndan Nadire Bahadi’nin haberine göre; Sandallar köyü ağıllar bölgesinde polis tarafından tarafından yapılan bir kontrolde 2017 yılından beri ülkede kayıt dışı yaşadıkları tespit edilen Jamshid Radjabov ile Zulfira Radjabova ihraç işlemleri tamamlanıncaya kadar tutuklanırken onları kayıt dışı çalıştıran Hasan Ereş hakkına ise soruşturma başlatıldı.

138 Paylaşımlar