Keleşzade’den Bahçeli’ye: “Türkiye ile Kıbrıslı Türkler’in Kardeşliği İktidarınızla Başlamadı Ancak Bu Halk Bahçeli’nin İstediği Gibi Türkiye’deki İktidarların Alt Yönetimi Olmayı Kabul Etmeyecek!”

Bağımsızlık Yolu Basın Yayın ve Propaganda Sekreteri Mustafa Keleşzade sosyal medya hesabından açıklama yaparak Devlet Bahçeli’nin sözlerine ateş püskürdü.

Bahçeli’nin görüşleri kardeş Türkiye halklarının görüşleri değil, Türkiye halklarını gün geçtikçe felakete sürükleyen bir ayağı çukurda AKP iktidarının koltuk değnekliğine soyunmuş bir garip demagogun sözleridir. 

Şehit edebiyatı yapan Bahçeli önce emekçi cocuğu Türkiye Askerlerini Libya’da İhvacıların, Suriye’de IŞİD artığı El Kaide biatlı Tahrir al Şam teröristlerinin kucağına neden attığını açıklasın

Türkiye ile Kıbrıslı Türklerin kardeşliği iktidarınızla başlamadı, siz ne kadar düşmanlaştırmaya uğraşsanız da iktidarınızla bitmeyecek.

Açıklama şöyle:

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyim Devlet Bahçeli eleştirilirken dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Bahçeli’nin görüşleri kardeş Türkiye halklarının görüşleri değil, Türkiye halklarını gün geçtikçe felakete sürükleyen bir ayağı çukurda AKP iktidarının koltuk değnekliğine soyunmuş bir garip demagogun sözleridir.

 
Açıklamasında şehit edebiyatı yapan Bahçeli önce emekçi cocuğu Türkiye Askerlerini Libya’da İhvacıların, Suriye’de IŞİD artığı El Kaide biatlı Tahrir al Şam teröristlerinin kucağına neden attığını açıklasın. Şehitlere saygı şehit ailelerinden özür dileyebilmek, daha fazla ölüm olmasın diye çabalayabilmektir. İktidarının yarattığı ekonomik kriz ile kitlesel intiharların baş gösterdiği ortaya çıkmasın diye askerlerini memleketin savunması ile hiç bir bağı olmayan yerlerde cihatcılarla kol kola ölüme göndermek değil. Bu duruma, yani masum emekçi çocuğu askerlerin kanı ile iktidarlarını beslemeye, olsa olsa vampirlik denir. Şehidine kelle diyen AKP iktidarımın yaması, Akıncı’nın adını ağzına almadan önce bir ağzını çalkalamalıdır.

Bahçeli’nin açıklaması Akıncı’nın “ana yavru değil kardeş” sözünün Bahçeli’ye nedenli dokunduğunu gösteriyor. Yahu nedir sizin bu kardeşlikle derdiniz? İktidarınız düne kadar kardeş dediği Esad’ı, Esed edip terörist ilan etti diye bizim de kardeşimiz dediğimize bunu yapacağımızı sanıyorsanız, hiç düşünmeyin bile; Akıncı Türkiye halklarını sizden fazla düşündüğünden “adına Barış Pınarı da dense akacak kandır” diye girilen yol ile ilgili uyarma ihtiyacı hissetmiştir. Türkiye ile Kıbrıslı Türklerin kardeşliği iktidarınızla başlamadı, siz ne kadar düşmanlaştırmaya uğraşsanız da iktidarınızla bitmeyecek. Ha ama hiç bir zaman da bu halk Bahçeli’nin net şekilde istencini ifade ettiği gibi Türkiye’deki iktidarların denetimine girip alt yönetimliği de kabul etmeyecek. Çünkü Kıbrıslı Türkler, tıpkı Türkiye halkları gibi kendi geleceğini kendi çizme hakkına ve yetkinliğine sahiptir ve tıpkı Türkiye halkları gibi bundan asla vazgeçmezler. 

Bunandır ki ufacık bir adada iki ayrı devlet değil, barışın egemen olması ama kendi geleceklerinde özneliklerinin de devam etmesi anlamına gelen Federal bir çözüme halkın ezici çoğunluğu destek vermektedir. 

Sayın(!) Bahçeli Kıbrıslı Türkler hiç bir zaman sizin görmek istediğiniz başıbozuk güruh da, nefret topluluğu da olmayacak. İnadına kendi geleceğinin öznesi olmayı da, kardeşlik ve barışı temel şiarı olarak tutmayı da koruyacaktır.

417 Paylaşımlar