Kendi memleketinin gençlerinden utanan bir vekil: Ersin Tatar

UBP milletvekili Ersin Tatar, koordinasyon ofisiyle ilgili “Türkiye bize jestte bulunuyor” dedi. Dün, Kıbrıs TV’deki “Gündemden Notlar” programına katılan UBP milletvekili Ersin Tatar, önceki gün sabaha karşı UBP ve DP milletvekillerinin kabulüyle meclisten geçen Koordinasyon Ofisi anlaşmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Tatar’dan gençlerin sesi olan Çeler’e: “Kürsüyü işgal etti”

Tatar, Kıbrıslı Türk gençliğinin iradesini meclis kürsüsünde temsil etmeye çalışan ve meclisin önündeki yüzlerce gencin sesini meclis kürsüsüne taşıyan Zeki Çeler’in meclis kürsüsünü “işgal ettiğini” öne süren Tatar, “8 saat kürsüyü işgal etmek kime ne yarar” dedi.

Tatar’ın ne demek istediği anlaşılamadı…

Tatar, Zeki Çeler’in “kendi zümresini” temsil ettiğini dile getirip, Çeler’in bütün gençlerin temsilcisi olmadığını söyledi. Ancak ortada “biz bu Ofis’i istiyoruz” diye ortayan çıkan ve bunu gerekçesiyle savunan gençler zaten olmadığından, Tatar’ın tam olarak ne demek istediği anlaşılamadı.

Tatar’dan hayret uyandıran ifadeler: “Türkiye jestte bulunuyor”

AKP’nin, başta kültürel ve sportif faaliyetler olmak üzere Kıbrıslı Türk gençliğini tamamen kendisine bağlamaya ve kendi istekleri yönünde şekillendirmeye yol açacak bu Ofis ile ilgili olarak Tatar’ın “Türkiye jestte bulunuyor” demesi ise, hayret uyandırdı.

Tatar “vatan, millet,Sakarya” edebiyatına sığındı…

Gençlerin ve Zeki Çeler’in dik duruşunu beğendiğini söyleyen Tatar, sözlerini “keşke Rum’a karşı olsaydı, beni koruyan anavatana karşı değil, anlayamadım” diyerek, halkına ihanet eden her sağcı politikacı gibi vatan millet sakarya edebiyatına sığınmaktan kaçınmadı.

“Bazı CTP’li vekiller aşırı tepkiden rahatsız”

Bu oylama ile, kabul oyu veren 27 milletvekilinin “samimiyetlerinin” de ortaya çıktığını ifade eden Tatar, bu anlaşmayı ilk başta Yorgancıoğlu hükümetinin imzaladığını belirtti. Tatar ayrıca, son oylamayla ilgili olarak, bazı CTP’li vekillerin bu Ofis’e karşı aşırı tepkili olduklarını, ancak bazı diğer CTP’li vekillerin ise bu aşırı tepkiden rahatsız olduklarını sözlerine ekledi.

Kendi memleketinin gençlerinden utanan bir milletvekili…

Tatar son olarak, “Türkiye’siz hiçbir şey başaramayız, bu bağrış çağrıştan utanıyorum” diyerek, hem kendi halkına güven duymayıp bütün iradesini Türkiye’ye bağladığını, hem de kendi memleketinin gençlerinden utandığını göstermiş oldu.