“Kıbrıs Kıbrıslılarındır! Kıbrıs’ı Kıbrıs halkına bırakın! Kıbrıs’ın özgürlük, eşitlik ve barış adası olması için tüm yabancı güçler Kıbrıs’tan çıkmalıdır”

Türkiye’den Sol Parti, “Sol Parti, Kıbrıs halkının iki bölgeli, iki toplumlu bağımsız ve birleşik Kıbrıs mücadelesinin yanındadır” açıklamasında bulundu.

Sol Parti’nin açıklaması şöyle:

Kıbrıs’ı ‘yüzen kumarhane’, ‘kara para aklama cenneti’ haline getirdiniz. Mafyası, çetesi hepsi orda. Bir sarayı eksikti o da şimdi tamam oluyor! Kıbrıs’ın kendine özgü bir mimarisi vardır. Hoşgörüye, mizaha, bir arada yaşamaya dayalı bir kültürü vardır. Kendi yaşam biçiminizi, beton kültürünüzü dayatmayın Kıbrıs’a!

Kıbrıs Kıbrıslılarındır! Kıbrıs’ı Kıbrıs halkına bırakın! Kıbrıs’ın özgürlük, eşitlik ve barış adası olması için tüm yabancı güçler Kıbrıs’tan çıkmalıdır. Ağratur (Akrotiri) ve Dikelya’daki emperyalist üsler kapatılmalıdır. Kıbrıs’ın barışçıl çözüm yolunu açacak olan; NATO, Avrupa Birliği, İngiltere ve ya da başka bir emperyalist gücün emelleri olamaz. Sol Parti, Kıbrıs halkının iki bölgeli, iki toplumlu bağımsız ve birleşik Kıbrıs mücadelesinin yanındadır.”