Kıbrıslı Elen Başkan Adayı “En Az 3 Çocuk” İstedi

Yorgos Lillikas, “doğum oranı düşüklüğünün milli mesele olarak ele alınması gerektiğini” savunarak nüfusun yenilenebilmesi için “en az üç çocuk” istedi.

Kıbrıslı Elen başkan adaylarından Vatandaşlar İttifakı Başkanı Yorgos Lillikas, “doğum oranı düşüklüğünün milli mesele olarak ele alınması gerektiğini” belirterek nüfusun yenilenebilmesi için en az üç çocuk istedi.

Fileleftheros’un haberine göre, “Çok Çocuklu Aileler Derneği”nde (POP) konuşan Lillikas,  demografi sorununun milli mesele olarak ele alınması gerektiğini çünkü barış şartları altında nüfusu azalmaya başlayan ülkelerden olduklarını, bunun da doğum oranının düşüklüğünden kaynaklandığını söyledi.

Lillikas, ailelerin ilk çocuktan itibaren maddi açıdan destekleneceği ve -nüfusun yenilenebilmesi için gerekli olan- her ailenin en az üç çocuk yapması için teşviklerin artırılmasını öngörecek bir strateji belirlenmesi gerektiğini anlattı.

Yorgos Lillikas doğum oranı düşüklüğü, nüfusun azalması, yaşlanmasının, bugünü ve yarını etkileyen büyük bir sorun olduğuna dikkat çekti.

Lillikas’ın açıklaması, Hitler, Stalin, Tayyip ve benzeri diktatörlerin açıklamalarını akıllara getirdi.

Kadınları, sömürecekleri iş gücünü doğuracak nesnelerden ibaret gören, bazen Almanya’dan, bazen Türkiye’den, bazense Kıbrıs Cumhuriyeti’nden çıkan ama aslında hep aynı ideolojiye sahip olan kimseler 3 çocuk nutukları atmayı sürdürüyor…

50 Paylaşımlar