kktc 700 TL İçin Cinayet İşledi

kktc’de yaşlı bir insan elektrik parasını ödeyemediği ve KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı’nın ödeme almadan elektriği açtırmama noktasındaki katı tutumu nedeniyle hayatını kaybetti.

700 TL elektrik borcu bulunduğu için enerjisi kesilen ve Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Onurhan’a elektriğinin yeniden açılması için Bakan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kurum Amirleri’ni araya sokturan yaşlı kadın, reddedildi ve bağlı bulunduğu oksijen cihazı çalışmayınca da hayatını kaybetti.

Oksijen cihazına bağlı olarak yaşayan yaşlı kadın, geçtiğimiz hafta elektriği borcundan dolayı kesilince, çocukları KIB-TEK’te tanıdıkları kişileri devreye sokarak elektriğin açılmasını talep ettiler. Araya Bakanlar, KIB-TEK Yönetim Kurulu Üyeleri ve KIB-TEK amirleri girmesine ragmen bu konudaki katı tutumuyla bilinen Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Onurhan’ın ödeme yapılmadan elektrik enerjisinin yaşlı kadının evine yeniden verilmesini reddettiği öğrenildi.

Yaşlı kadının oksijen cihazına bağlı yaşadığı ve elektriksiz hayati tehlikesi olmasına ragmen elektrik akımının açılmadığı ifade edilirken, yaşlı kadının haftasonunda oksijen cihazının çalışmaması nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

Skandal gelişme ile ilgili olarak ailenin Onurhan’ı sorumlu tuttuğu KIB-TEK çevrelerinde konuşulurken,kktc’de elektrik faturasını ödeyemediği için bir insanın hayatını kaybetmiş oldu.

Kimi kaynaklar Onurhan’ın yaşlı kadının oksijen cihazı ile yaşamak durumunda olduğu konusunda bilgi sahibi olmadığını ifade ederlerken, diğer kaynaklar ise Onurhan’ın bu konuda bilgilendirildiği ancak buna rağmen katı tutumunu devam ettirdiğini ifade ettiler.

(Kıbrıs Postası)

Sermayenin milyonlarca borcu dururken kktc 700 TL’lik borç için bir insanın canına kıydı!

Hatırlanacağı üzere Cratos Otel’in milyonlarca liralık elektrik borcunu Maliye Bakanlğı kamu kaynaklarından ödeme yaparak kapatmıştı.

4K Paylaşımlar