kktc/TC Vatandaşı Olmayan Özel Sektör İşçisi: Tatar! Madem Bizi Yok Saydınız; Sigortamıza ve Vergilerimize Çöktünüz, Suça Bulaşıp Kıbrıs Halkının Gözünde Düşmeden Bizi Gönderin

Hükümetin aldığı ekonomik tedbir karalarının ardından bir çok kesimden tepkiler yükselmeye devam ediyor.

Bilindiği üzere tedbirler kapsamında özel sektördeki kktc ve TC vatandaşları için bir takım tedbirler alınırken, bu iki vatandaşlığı taşımayan özel sektör işçileri için herhangi bir tedbir alınmayarak, tamamen patronlarının insafına terkedilmişti.

“Sigortalarımıza, Ödediğimiz Vergilere Çöktünüz”

Bu durumla ilgili “Yol Yoka Seyrüsefer da Yok” isimli Facebook grubunda tepkisini dile getiren bir özel sektör emekçisinin içinde bulunduğu ruh hali can yakarken, kullanılan ifadeler gelmiş geçmiş hükümetlerin bu işçilerin haklarını nasıl gaspettiğini de ortaya seriyor.

Ersin Tatar’a hitaben dile getirilen tepkide, “Madem bizi yok saydınız uçuşlar ayarlayın da herked memleketine dönsün. Parasını da biz veririz bedava değil. Siz sadece organizasyonu yapın yeter. Yatırılan sigortalarımız ve ödediğimiz vergilere de çöktünüz. Benim gibi 3. Ulke vatandaşları sokaklara atılmadan, suça karışmadan, kıbrıs halkının gözünde bizi düşürmeden, gönderin.”ifadelerine ter verildi.

359 Paylaşımlar