kktc’deki Camilerde Gerici Siyaset: Mursi’ye Cenaze Namazı Kıldılar, Onu Şehit İlan Ettiler

Yargılanırken hayatını kaybeden Mısır’ın İhvancı (Müslüman Kardeşler) devrik lideri Muhammed Mursi için kktc’nin merkez camilerinde bugün  cenaze namazı kılınarak şehit ilan edildi.

Gıyabında kılınan cenaze namazının Türkiye’de de gerçekleştirildiği biliniyor.

Muhalefetteyken Tahrir meydanında halkın başlattığı direnişe sırt çeviren, iktidara geldiğinde ise bu direnişi kanla bastırmaya çalışan İhvancı lider Mursi’nin cenaze namazının merkez camilerinde kılınacağı yazısı ise kktc Din Görevlileri Derneği imzasıyla camilere yollandı.

Ayrıca kktc Din Görevlileri Derneği’nin sayfasında yapılan bir paylaşımda gıyabi cenaze namazına yapılan davet  görülürken, davet; Kıbrıs Gönüllü Teşekküller Platformu, Hayrat Vakfı, kktc Din Görevlileri Derneği, kktc Din Görevlileri Sendikası ve kktc İlahiyat Mensupları ve Mezunları Derneği tarafından ortaklaşa yapıldı.

Kahramanmış!!!!

Öte yandan Lefkoşa Selimiye Cami’de kılınan  gıyabi cenaze namazından önce açıklama yapan Din Görevlileri Derneği Başkanı Gökhan İnik  “Merhum Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi sadece Mısır’ın değil tüm İslam dünyasının ve insanlığın kahramanıdır.” dedi.

Başbakanlığa bağlı kktc Din İşleri Başkanlığı’nın konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapıp yapmayacağı ise merak konusu.

 

 

 

 

0 Paylaşımlar