KOMİK BİR ŞEY VARSA ANLAT DA HEP BERABER GÜLELİM – CELAL ÖZKIZAN

– Ülkü Ocakları’nı makamında kabul ederek ne kadar hoşgörülü, demokratik, uzlaşı kültürüne sahip ve herkesi kucaklayıcı bir siyasi olduğunu dünya aleme gösteren Meclis Başkanı Sibel Siber, bir sonraki ziyarette “Meclis Başkanlarından Nefret Edenler Derneği”ni kabul edeceğini açıkladı.

– Dünyanın en hüzünlü fıkrası : Bir gün bir Afganistanlı, bir Iraklı ve Özdil Nami uçağa binlerler. Özdil Nami “Kıbrıs’taki barış meselesini görüşmek üzere Beyaz Saray’a gittim” der.

 

– İçlerinde Baraka’ya karşı “Or…  Çocukları” pankartını açmış olan Genç Mücahitler Derneği’nin de bulunduğu bazı örgütler, KTÖS’ün önünde yaptıkları protestoda “değerlerimize sahip çıkmalıyız” dediler.

 

– UBP’li Mahmut Özçınar 16 yıldır Omorfo’nun belediye başkanı olduğunu söyleyerek, önümüzdeki yerel seçimlerde bu rutini bozmak için halkın kendisini değil, kendisinin Omorfo halkını seçeceği bir seçim düzenlenmesini talep etti.

 

– Twitter kapatıldıktan sonra Twitter’ın kapatılmasının doğru bir karar olduğunu Twitter’dan anlatmaya çalışan bazı AKP’liler uyuşturucu opersyonunda gözaltına alındılar.

 

– İrsen Küçük’ü bugün de hiç kimse hatırlamadı…

 

– Siyasi hayatı boyunca milletvekili transferleri konusunun baş organizatörü olan Eroğlu, Kıbrıs sorunuyla ilgili olarak “mümkün olduğunca az insanın yerini değiştirmesi, hatta insanlarımız hiç yer değiştirmeden bir anlaşmaya varılmalıdır” dedi.

 

– UBP’nin yayın organı olan Güneş gazetesi, UBP iktidardayken yapılan uygulamaların pek çoğunu sürdüren CTP’yi her gün sert bir şekilde eleştirmeye devam ediyor.

 

– UBP ile DP’nin yerel seçimlere yönelik olarak yaptıkları ittifaka sitem eden CTP Halı Saha Komitesi Başkanı net konuştu : “Siz böyle çok güçlü oldunuz…”

 

– Kıbrıs’ın hem güneyinde hem de kuzeyinde artan işsizlik, yoksulluk, özelleştirmeler, zamlar, düşen ücretler, gaspedilen sosyal haklar ve genel olarak neoliberal saldırılar karşısında gittikçe daha da sıkıntılı hayatlar yaşamaya başlayan Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Elen halklarının içini ferahlatacak açıklama CTP ve DİSİ’den geldi : “Kıbrıs sorunu çözülüyor, sizin dert ettiğiniz şeylere bak yahu!”

 

– Sık sık Facebook’ta “ mutsuz hissediyor 🙁 “ şeklinde durum güncellemesi yapan milliyetçi genç M.T. (25), 5. Eğitim Şurası’nda alınan öğrenci andının kaldırılması yönündeki kararı protesto etmek amacıyla Facebook’a “NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE” yazdı.

 

– AKP’nin iktidardan kısa süre sonra gideceğini artık iyice anlayan CTP’li, DP’li ve UBP’li yetkililer yeni işbirlikçi arayışlarına başladılar.

 

– O birkaç Vietnamlı arkadaşlarının aksine köpek yememiş olan, ancak halâ kölelik koşullarında, ölüm tehlikesi altında inşaatlarda ve diğer pis/tehlikeli işlerde çok düşük ücretlere, çok uzun saatler boyunca ve güvencesiz çalıştırılmaya devam eden diğer Vietnamlı işçiler hakkında vicdanlı ve hayvansever Kıbrıslı Türk halkı sessizliğini korumaya devam ediyor.

 Celal Özkızan

Baraka Aktivisti

58 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply