Koronavirüs Kıbrıs’ta: Güneyde Pozitif, Kuzeyde Şüpheli 2 Kişi

Kıbrıs’taki vakalardan ilkinin Milano’yu ziyaret eden 25 yaşında bir Kıbrıslı olduğu, diğerinin de İngiltere’den adaya gelen sağlık çalışanında görüldüğü bildirildi.

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanı, ilk iki teyit edilen koronavirüs vakalarının biri Lefkoşa, diğeri Limasol’da olduğunu doğruladı. Sağlık Bakanı, yaptığı açıklamada, iki vakanın en ciddisinin Lefkoşa hastanesindeki 64 yaşındaki sağlık profesyoneli olduğunu vurguladı.

2 Test Pozitif

Kıbrıs’ın güneyinde süpheli iki kişiye yapılan test sonuçları pozitif çıktı.  Diyalogos’a göre iki kişide koronavirüs tespit edildi.  Böylece adada ilk koronavirüs vakasına rastlandı. Kıbrıs Nöroloji ve Genetik Enstitüsü’nde 42 örnek üzerinde analizler yapıldığı, iki örneğin pozitif sonuç verdiği bildirildi. Limasol ve Lefkoşa’da saptanan her iki vakanın temas ettiği kişiler de araştırılıyor.

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde 2 kişi ‘koronavirüsü’ şüphesiyle karantina altına alındı.

İsveç’ten ülkemize gelip, farklı otellerde konaklayan biri 85 diğeri 94 yaşında iki turist, bugün tedavi altında alındı.

Detay Gazetesi‘ne bilgi veren Sağlık Bakanlığı yetkilileri Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde karantina merkezinde tedavi altına alınan iki hastaya test yapıldığını söyledi.

85 yaşındaki hastanın sonucunun negatif çıktığı, diğer hastanın test sonucun da bu akşam saatlerinde çıkacağı belirtildi.

(Detay Kıbrıs)

142 Paylaşımlar