KTBB Başkanı Esendağlı: “Yer Almayı Uygun Bulmuyoruz”

Kıbrıs Türk Barolar Birliği , Kapalı Maraş’ta yapılacağı açıklanan ve Türkiye  Barolar Birliği’nin  düzenleyeceği ‘Hukuki, Siyasi ve Ekonomik Yönleri ile Kapalı Maraş Açılımı’ başlıklı yuvarlak masa toplantısına katılmayı reddetti.

Türkiye’den TC  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün de aralarında bulunduğu Türkiye’den yetkililerin katılacağı belirtilen toplantıda katılımcı listesinde  adı geçen ve konuşmacı olarak yer alacağı da duyurulan Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı  böyle bir organizasyonda yer almayı doğru bulmadıklarını ve bunu da bildirdiklerini söyledi. Toplantıyla ilgili olarak Hürriyet Gazetesi ve bazı basın yayın kuruluşlarında çıkan haberde Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı da katılımcı ve konuşmacı listesinde görülüyordu.

(Söz Kıbrıs)

UBP-HP İradeyi By-Pass Ediyor

UBP-HP hükümeti Kıbrıslı Türk halkının kurumlarını by-pass edip Kıbrıs üzerinde yayılmacı emeller güden TC egemenleri ile iş becermeye devam ediyor.

Kendisini doğrudan ilgilendirdiği şüphe kaldırmayan bir konuda yapılacak toplantıya Cumhurbaşkanı Akıncı’nın dahi çağrılmaması UBP-HP ikilisinin Kıbrıslı Türk halkı aleyhine bir yolda olduğunu bir kez daha kanıtladı.

78 Paylaşımlar