KTFF FUTBOL ANTRENÖRLERİ DERNEĞİ İLE OLAN İLİŞKİLERİNİ ASKIYA ALDI!

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu, Serdar Denktaş’ın açıklamalarına destek beyan eden Kıbrıs Türk Futbol Antrenörler Derneği ile olan ilişkilerini futbol kamuoyundan özür dilenene kadar askıya alındığını ve hiç bir şekilde ilişki kurulmayacağını bildirdi.
Başbakan Yorgancıoğlu ve CTP-BG’li yetkililer de Serdar Denktaş’ın açıklamalarını kınadı. Ama Hasan Sertoğlu gibi ilişkileri askıya almadı. Bakanlar kurulunda DP-UG ile beraber nasıl oturacağı da merak konusu oldu.
Hasan Sertoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, kktc’de temsilcilik açmak için TFF’nin Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği’ne ( FIFA) başvuruda bulunmasına KTFAD’dan destek gelmesini eleştirdi.
Sertoğlu açıklamasındada, “Kendi kurumuna, kendi insanına, yapılan haksızlığı ve küçük düşürücü hareketi haklı bulan, ona destek veren, KTFAD’nin KTFF ile olan tüm ilişkilerini askıya aldığımızı ve futbol kamu oyundan özür dileyene kadar da hiçbir şekilde ilgili dernekle ilişki kurulmayacağını spor kamu oyuna bildirir saygılar sunarım” ifadelerini kullandı.

Sertoğlu, TFF’nin girişimiyle ilgili tartışmalar devam ederken, futbolun tüm aktörlerinin KTFF Yönetimi’nin aldığı karara çok güçlü bir şekilde destek verdiğini ileri sürdü.

71 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply