KTÖS: “ARİF OLAN ANLAR”

V. Eğitim Şurası Kararları’nda ‘Andımız’ın kaldırılmasına yönelik karar çıkmasının ardından KKTC Egemenlik Hareketi’nin KTÖS önünde gerçekleştirdiği eyleme, KTÖS yazılı açıklama ile yanıt verdi. KTÖS eylemin, Kıbrıslı Türklerin kendi kendini yönetme ve demokratikleşme mücadelesi içerisinde bir anlam içermediğini bildirdi.

 

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil imzasıyla yapılan açıklama şöyle:

“Arif olan anlar!

Sn.Eroğlu’nun organizasyonu ile, sendikamızı protesto etme gafletine düşen bazı derneklerin eylemi Kıbrıslı Türklerin kendi kendini yönetme, demokratikleşme mücadelesi içerisinde bir anlam içermemiştir.

İlgili dernekleri bölücü, ırkçı, cinsiyetçi, provakatör, barış düşmanı faaliyetler yürütmek yerine insan haklarına, çok kültürlülüğe, çok dilliliğe, farklı inançlara, farklı yönelimlere toplumsal cinsiyet eşitliğine saygılı olmaya;  kimliğimizi, kültürümüzü, dilimizi, din algımızı ve toplumsal varlığımızı tehdit eden TC Devleti’nin asimilasyon politikalarına karşı koymaya; Kıbrıslı Türklerin kendi kendini yönetme, demokratikleşme, çözüm ve barış mücadelesine katkı koymaya davet ederiz.”

 

134 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply