KTÖS: Çocuk Güzellik Yarışması Çocuk İstismarıdır

KTÖS bir basın açıklaması yayınlayarak Çocuk Güzellik Yarışması’nı protesto etti. Bildiride şu ifadelere yer verildi: “Devleti yönettiğini iddia edenlerin bu rezilliklere göz yumduğu bir düzende “çocuk güzellik yarışması” adı altında yapılanlar bu yaratılan düzenin ne kadar mide bulandırıcı olduğunu göstermektedir. Çocukları Dünya Çocuk Günü’nde Bulgaristan’a götürme hedefine yönelik velilerden para toplayarak yapılan bu istismarın en çarpıcı tarafı ise K.K.T.C.’yi tanıtmanın arkasına saklanılarak yapılmasındadır. Bir yandan din simsarları, diğer yandan paraya tapan sermaye çevrelerinin istismarı ile toplumumuz yokoluşa sürükleniyor. Kıbrıs Türk toplumu adına toplumun tepesinde oturanlar ise tüm bu rezilliklerden ekonomik ve siyasi menfaat sağlamak için herşeye onay vermektedirler.”

 

İşte açıklamanın tam metni:

 

“4-14 yaş arası çocuklarımızı istismar ettiği açık olan bu uygulamaya Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere devleti yönettiğini iddia edenlerin seyirci kalmasını şiddetle protesto ederken, insan haklarına, ayrımcılığa, istismara duyarlı tüm örgütleri de tepki koymaya davet ederiz.”

 

BÜTÜN ÇOCUKLAR GÜZELDİR.
Adamızın kuzeyinde herşeyi alınır satılır bir meta olarak gören anlayış çocuklarımızı da kullanmaktan geri durmayacağını 23 Şubat 2014 Pazar günü Merit Park Hotel’de düzenleyeceği “Çocuk Güzellik Yarışması” ile bir kez daha göstermiştir.
Paranın ve maddi menfaatlerin tüm ahlaki değerlerin önüne geçtiği, kadın ticaretinin devleti yönetenlerin izniyle yapıldığı, kumarın ve bet ofislerin mahalle aralarında faaliyet gösterdiği ve bizi yönetenlerin de bu faaliyetlerden vergi aldığı bu düzende şimdi de sıra çocuklarımızın istismarına gelmiştir.
Devleti yönettiğini iddia edenlerin bu rezilliklere göz yumduğu bir düzende “çocuk güzellik yarışması” adı altında yapılanlar bu yaratılan düzenin ne kadar mide bulandırıcı olduğunu göstermektedir. Çocukları Dünya Çocuk Günü’nde Bulgaristan’a götürme hedefine yönelik velilerden para toplayarak yapılan bu istismarın en çarpıcı tarafı ise K.K.T.C.’yi tanıtmanın arkasına saklanılarak yapılmasındadır. Bir yandan din simsarları, diğer yandan paraya tapan sermaye çevrelerinin istismarı ile toplumumuz yokoluşa sürükleniyor. Kıbrıs Türk toplumu adına toplumun tepesinde oturanlar ise tüm bu rezilliklerden ekonomik ve siyasi menfaat sağlamak için herşeye onay vermektedirler.
Fransa’da 16 yaşından küçük kızlar arasında düzenlenen güzellik yarışmalarının yasaklandığını ve yasadışı olarak düzenlemeye çalışanlara ağır cezalar verildiğini, bu ülkeyi yönettiğini iddia edenlere yeniden hatırlatırız. Fransa’da yasanın mimarı Eski Spor Bakanı ve Paris Senatörü, Chantal Jouanno, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kızlarımızın suistimal edilmesine izin vermeyeceğiz. Ticari çıkarları toplumun çıkarlarının önüne koymayacağız.” diye konuştu.
4-14 yaş arası çocuklarımızı istismar ettiği açık olan bu uygulamaya Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere devleti yönettiğini iddia edenlerin seyirci kalmasını şiddetle protesto ederken, insan haklarına, ayrımcılığa, istismara duyarlı tüm örgütleri de tepki koymaya davet ederiz.
Saygılarımızla.
Şener ELCİL
KTÖS
Genel Sekreteri

140 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply