Lefkeli Öğrenciler de İsyan Etti

Hafta başında Girne Değirmenlik dağ yolunda meydana gelen ‘kaza’ Lefke’de de öğrencilerin eylemine neden oldu

Havadis Gazetesi’nden Gürsel Karagözlü’nün haberine göre; öğrenciler eylem sırasında okul saatlerini ve tedbir almayan hükümeti eleştiren pankartlar taşıdı.

Dün, okulun bitiş saatinin ardından ellerinde pankartlarla yürüyüşe geçen öğrenciler, Lefke Türk Spor Kulübü önündeki çembere geldiler. Burada trafik kazasında hayatını kaybeden öğrenciler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulduktan sonra, bir açıklama yapıldı.

“ İhmaller son bulsun hayatlar değil”

Yürüyüş sırasında , “ Karanlıkta yollarda ölmek istemeyiz”, “ Kaç Çiçek daha solacak”, Trafikte alınan canlara dur demeli”, “ İhmaller son bulsun hayatlar değil”, Yollar can almasın, yastayız, susma” sloganları atan eylemcilerin ellerindeki tuttukları pankartlar ise şöyle:

“ Gelin bile olamadı,” “ Karanlıkta yollarda ölmek istemeyiz”, “ Kaç Çiçek daha solacak”, Trafikte alınan canlara dur demeli”, “ İhmaller son bulsun hayatlar değil”, Yollar can almasın, yastayız, susma” “ Bir yanlış üç doğruyu götürdü”, “Geçmez öyle acı, herkese gün AYDIN olmaz, Kara gün”, “ Kara gün, karanlıkta okula gidilmez”, ”İlayda, Sude, Denktaş”.

(Havadis)

Foto: Havadis

 

331 Paylaşımlar