Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde Bir İşçi Pozitif

Bir hastane çalışanının test sonucunun pozitif çıkmasının ardından, söz konusu çalışanla temas eden tüm sağlık çalışanlarına PCR testi yaptırıldı, yakın temaslıları ise izolasyona alındı.

Başhekim de dahil olmak üzere pek çok çalışan izolasyon altına alındı.

Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde çıkan pozitif vakalar hakkında basına açıklama yapan Pilli, bütün tedbirlerin alındığını, temaslıların takip edildiğini ve sağlık ekiplerinin gerekli çalışmaları yürüttüğünü kaydetti.

Pilli, Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde bütün çalışanlara Covid-19 testi yapıldığını ve sonuçların beklendiğini söyledi.

Hastanede pozitif çıkan vakaların kaynağının henüz tespit edilemediğini belirten Pilli, bulaşın nereden kaynaklandığının araştırıldığını söyleyerek, Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde gereken tüm tedbirlerin sabah alındığını açıkladı.

Ayrıca  Covid-19 güncel durumu hakkında bilgilendirmelerde bulundu ve son günlerde artan yerel vakalar karşısında tedbirlerin arttırılacağını söyledi. Artışın önlenmesi için Sağlık Bakanlığını’nın daha ciddi tedbirler alınacağını söyledi. Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin bugün toplanarak yeni tedbirler alacağını açıklayan Pilli, yılbaşına yönelikte tedbirlerin de sıkılaştırılacağını açıkladı.

7 Paylaşımlar