LTB MECLİSİ İÇİN ASBAŞKAN TARTIŞMALARI VE SİYASİ ENTRİKALAR

Yerel seçimlerin ardından LTB Meclis’i ilk toplantısını bugün gerçekleştiriyor. Toplantıdan önce ise gündemde asbaşkanın kim olacağı ve konu üzerinde dönen tartışmalar söz konusu.

Lefkoşa’dan zafer ile çıkmış olan TDP-BKP ve Baraka ittifakı usül gereği en çok meclis üyesine sahip olan CTP’ye asbaşkanlığı verilmesinden yana. Fakat CTP ise tek  bir meclis üyesine sahip olan YKP’nin adayı Murat Kanatlı’yı aday olarak sunmakta.

CTP’den Mutlu Azgın tarafından herhangi bir gerekçe belirtilmeden Murat Kanatlı aday olarak gösterildi.

Bunun ardından ise Kanatlı yaptığı açıklamada önceliklerinin en çok üyüye sahip olan CTP’den asbaşkan çıkması fakat kabul edilmediği taktirde de konuyu ilgili parti organlarında değerlendireceklerini ifade ederek, asbaşkanlığa yeşil ışık yaktı.

Yeni LTB Başkanı Harmancı ise bugun Kıbrıs Postası’na verdiği demeçte CTP’nin ilk günden siyasi bir manevra peşinde olduğunu ve ortada CTP-TDP uzlaşısının olmadığını kaydetti.

Öte yandan Baraka aktivisti Münür Rahvancıoğlu ise bugun kaleme aldığı makalesinde CTP’nin söz konunu öneriyi yapmasını amacının ittifakı zor durumda bırakmak olduğunu kaydetti. Rahvancıoğlu yazısında CTP tarafından organize edilen siyasi entrikalardan bahsederek, CTP’nin adayı Murat Kanatlı’nın asbaşkan olarak kabul edilmesini fakat öte yandan da iş konusundaki hazırlıkların yanında bir yandan da kavgaya da hazır olunması gerektiğini belirtti.

İlgili linkler için:

Mehmet Harmancı’nın Kıbrıs Postası’na verdiği demeç için tıklayınz…

Munür Rahvancıoğlu’nun makelesi için tıklayınız…

0 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply