“Mağdur Tüm Emekçi Kesimler İçin Destek Paketi! Kaynak Servet Vergisinde”

Bağımsızlık Yolu Basın, Yayın ve Propaganda Sekreteri Mustafa Keleşzade, Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamındaki kapanmadan dolayı, özel sektör emekçisi, esnaf ve serbest çalışanların ekonomik sıkıntıları için destek paketi oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Açıklama şöyle:

Vaka sayılar kapandığımız günden daha az hale gelmiş değil. Halen günlük yerel vaka sayısı, temaslı vakadan fazla. Yani salgın kontrol altına alınabilmiş değil.

Üstüne bir de ada yarımızda haftaya ani ve büyük ısı düşüşü yaşanacak. Bu kapanma özel sektör emekçisi, esnaf ve serbest çalışanların çok canını yaktı. Bu nedenle bir an önce iş başı yapmayı ben de istiyorum ve bu istenci taşıyan herkesi de gayet iyi anlıyorum.

Fakat şu da berrak bir şekilde görünüyor ki eğer 15’inde açılırsak oluşacak temasla vaka sayıları 1-2 haftalık sürede tekrar yüzlere çıkma potansiyeli taşıyor. Bu da yeniden kapanma demek olur!

Hükümetin dolu silahla rus ruleti misali bir açılmadan bahsetmek yerine, kapanmada mağdur olan tüm emekçi kesimler için derhal kapsamlı bir destek paketi hazırlaması, kaynak yaratmak için ise servet vergisine başvurması gerekiyor.

405 Paylaşımlar