Mağusa’da Bir İşçi Ağır Yaralandı, İş Güvenliği Önlemlerini Almayanlar Değil, İşçi Gözaltına Alındı

Mağusa’da DAÜ Kampüsü içerisinde Uçanok İnşaat’ın yaptığı AVM inşaatında meydana gelen “iş kazasında”Bangladeş uyruklu 1 işçi ağır yaralandı.

Dün (Cumartesi) sabah meydana gelen olayda, Uçanok İnşaat’ın taşeron şirketi Sönmezler İnşaat için çalışan MD Abdul Hamit (E-36) ikinci kattan düştü.

Patronlar İş Güvenliği Önlemlerini Yok Saydı, İşçi Gözaltına Alındı

Polis, vinç operatörü işçiyi, Hamit’e kalıp tahtalarını vinçle verdikten sonra, Hamit’in tahtaları tutan bağları tam olarak çözmesini beklemeden vinci kaldırdığı ve kazaya sebebiyet verdiği gerekçesi ile gözaltına aldı. İş güvenliği önlemlerini yerine getirmekle yükümlü olup bu önlemleri yerine getirmeyerek kazanın asıl sorumlusu olan şirket yetkilileri ise yaşanan olaydan yine sorumlu tutulmadı.

Kaza sonucu ağır yaralanan ve Mağusa Devlet Hastanesi yapılan ilk müdahalenin ardından Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Hastanesi yoğun bakımına sevk edilen Mohammed Abdul Hamit’in akciğerinde ezilme, kaburgalarında, göğüs kemiğinde, her iki ayağında, belinde ve elinde kırık oluştuğu ve hayati tehlikesi bulunduğu belirtildi.

31 Paylaşımlar