‘Memurun’ Cebini İşaret Eden Özel Sektör Emekçilerine: ‘Memurdan’ Kesilen Zenginin Cebine Gidiyor! İşaret Etmeniz Gereken Onların Servetleri; Kamu Emekçisinin Cebi Değil!

Yüksek Öğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler, ek uçak seferleriyle, ülkeye getirilmesi planlanan  17 bin 500 öğrencinin karantina ücretlerinin devlet tarafından karşılanacağını açıkladı.

53 Milyon TL Karantina Ücreti Ödeyeceğiz

Özel sektör emekçisi ve esnaf zor durumdayken, yapılan bu açıklamayla emekli ve kamu çalışanlarından yapılan kesintinin nereye gideceği ise daha iyi anlaşılıyor.

Kamu Kaynakları Zenginlere Aktarılacak

17 bin 500 öğrencinin, kişi başı 3 bin 050 TL olan karantina ücretlerinin ödenmesi halinde, devletin kasasından ortalama olarak çıkacak olan kamu kaynağının tutarı ise 53 milyon 500 bin TL.

Hali hazırdaki kararlar uyarınca ülkeye gelen vatandaşlar ve diğer yasal izinliler, karantina ücretlerini kendileri ödüyorken , zengin üniversite sahiplerinin ödemesi gereken karantina ücretlerinin kamu kaynaklarından karşılanacak olması ise hükümetlerin emekçiden yana değil zenginlerden yana olduğunu ortaya koyuyor.

Özel Sektör Emekçileri, Kaynakların Nereye Akıtıldığını Görsün!

Öte yandan, ülkede finansal kaynak sıkıntısı gündeme her girdiğinde, muazzam servetlere sahip olan zenginlerin değil de kamu emekçisi ve emeklilerin maaşlarını hedef gösterenlere çanak tutan özel sektör emekçilerinin de, yapılan bu kesintilerin kendilerine değil patronların cebine akıtıldığını görmesi gerekiyor.

562 Paylaşımlar