Merit’ten Garip Açıklama, Pilli’den Şikayet

Merit Otel’de bazı çalışanların izolasyon kuralına uymayan müşteri ile temas ettikleri iddasına ilişkin herhangi bir devlet yetkilisi açıklamada bulunmazken, Merit Oteller Grubu Halka İlişkiler Bölümü’nden garip açıklamalar geldi.

Merit Oteller Halka İlişkiler Bölümü’nden yapılan açıklamada, Türkiye’den negatif test ile gelen ancak kktc’de yapılan test sonucu pozitif çıkan bir şahısla temas eden otel çalışanının tedbir amaçlı karantinaya alındığı ifade edildi.

Test sonucu pozitif çıkan otel müşterisinin, test sonucu çıkana kadar otel odasında izole olması gerekirken, toplamda 6 çalışanla nasıl temas kurduğu açıklamada yer almadı.

Temas Kriterini Otel Belirliyor(!)

Merit Royal Otel’de 6 çalışanın Covid-19 teşhisi ile karantinaya alındıkları haberlerinin gerçeği yansıtmadığının ifade edildiği açıklamada, “Söz konusu müşterimiz ile çok daha kısa süre temasta bulunan 5 çalışanımız ise, şirketimizin aldığı tedbir kararları çerçevesinde gönüllü karantina sürecindedir” denildi.

Pilli Şikayet Etti: Yetkililerin Şikayeti Duyması Umuluyor!

Sağlık Bakanı Pilli, yetkili kendinden başkasıymış gibi, yurtdışıdan gelen ve test sonucu çıkana kadar, otelde ya da evde izole olup beklemesi gereken bazı kişilerin bu kurala uymadığı, temaslı takip ekibinin bazı kişileri tespit ettiği konususunda şikayette bulundu.

İzolasyonu Yolcunun İradesine Bırakmak Felaket Getirir Denmişti

Ülkeye karantinasız girişin serbest bırakılması kararının alınmasından sonra toplumsal muhalefet tarafından, izolasyon sürecinin gelen yolcuların ve otellerin insafına bırakılması durumunda ülkenin felakete sürükleneceği defalarca dile getirilmiş ancak kumarhanelerin karını düşünen hükümet tarafından kale alınmamıştı.