Mimarlar Odası Arabahmet Kültür Evi’ne Önceden Talipti

KTMMOB Mimarlar Odası, LTB’ye Arabahmet Kültür Evi için daha ihaleye çıkılmadan önce yazılı bir mesaj yollayarak Arabahmet Kültür Evi’ne talip olduklarını belirttiler.

Dilekçede “KTMMOB Mimarlar Odası olarak Üniversitelerimizden ve çeşitli derneklerden gelen talebi değerlendirek mimarlık lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin ayrıca derneklerin periodik toplantılarını ve çalışmalarını gerçekleştire bilecekleri ve oda idari faaliyetlerini yüretebileceği bir ortam yaratmak için, Lefkoşa Arabahmet Kültür Evi kullanımına Mimarlar Odası olarak talep olduğumuzu belirtir, gereğinin ivedilikle yapılmasını saygı ile rica ederiz.” denildi.

 

 

İşte KTMMOB Mimarlar Odası’nın LTB’ye seçimlerden sonra gönderdiği dilekçe:

 

Sn. Kadri Fellahoğlu,

Lefkoşa Belediye Başkanı

 

Lefkoşa nın kalbi ve kültürel mirasımızın en yoğun olarak bulunduğu Surlar İçi olarak nitelendirilen bölgede yaptığımız tesbitlerde, Mimari ve kültürel değeri çok yüksek olan bir çok yapının verimli kullanılmadığını hatta kaderine terkedilip kilitli olduğunu tesbit ettik. Turistlerin bu olağanüstü bölgede kapalı kapılar arasında ısız sokaklarda hayretler içerisinde gezdiklerini gözlemledik.

Bu durumun kabul edilir olmadığı açık. Bölgenin yeniden insan enerjisi ile hayat bulması için 7 gün yaşayan mekanların yaratılması kaçınılmazdır. KTMMOB Mimarlar Odası olarak Üniversitelerimizden ve çeşitli derneklerden gelen talebi değerlendirek mimarlık lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin ayrıca derneklerin periodik toplantılarını ve çalışmalarını gerçekleştire bilecekleri ve oda idari faaliyetlerini yüretebileceği bir ortam yaratmak için, Lefkoşa Arabahmet Kültür Evi kullanımına Mimarlar Odası olarak talep olduğumuzu belirtir, gereğinin ivedilikle yapılmasını saygı ile rica ederiz.

Saygılarımla

 

Azmi Öge

 

Mimarlar Odası Başkanı

18 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply