Mücadele Sonuç Verdi: İngilizce Eğitim Merkezi Kapatılmıyor

HAK-SEN, Başbakanlığa bağlı İngilizce Eğitim Merkezinin kapatılmayacağını duyurdu.

Açıklama şöyle:

EĞİTİME DEVAM..

Başbakanlığa bağlı İngilizce Eğitim Merkezinin Kapatılmaması için başlatmış olduğumuz imza kampanyası ve ilgili makamlarla yapmış olduğumuz girişimlerin sonuç verdiği ve Eğitim Merkezinin kapatılma kararının geri çekildiği bilgisini almış bulunmaktayız.

     “İngilizce Eğitim Merkezi (İEM)” kursiyerleri, eğitmenleri, eğitim sorumluları, uzman, personel ve hak sahibi memurlarına, İngilizce Eğitim Merkezi’nin kapatılmasına dair  alınan karar 15 Mayıs 2020 tarihinde sözlü olarak duyurulmuştu. Sendikamız tüm memur ve diğer sendikalara çağrıda bulunarak bir imza kampanyası başlatmıştı. Devletin çalışanlara aktif olarak tek hizmet içi eğitim veren kurumu Personel Dairesine bağlı İngilizce Eğitim Merkezi’nin kapatılması hem merkezde çalışanların hem de kursiyerlerin büyük tepkisine yol açmıştı. Sendikamız, hem yazılı hem de sözlü olarak yapmış olduğu girişimlerle oluşan tepkiyi dile getirmiş, toplanan imzalar da ilgili makamlara iletilmiştir.

   Sonuç olarak alınan kararın yani kurumun kapatılmaması kararını doğru ve yerinde bularak kampanyaya destek veren sendikalara ve imza veren tüm kamu çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu vesile ile birlikte haklı mücadele verilirse tüm haklarımızı koruyacağımız gerçeği de ispatlanmıştır.

38 Paylaşımlar