NAMİ : GELEN AĞAM GİDEN PAŞAM

Cumhurbaşkanı Akıncı tarafından görüşmeci olarak atanan Özdil Nami, atamalar üzerine halkta oluşan soru işaretlerini yanıtlamak amacıyla bir durum güncellemesi yayınladı… Geçmişte özellikle Navtex ve Maraş konularında Akıncı ile taban tabana zıt açıklamaları bulunan Nami’nin, görüşmeci konumundayken bu noktalarda nasıl bir tutum takınacağı merak konusuydu.

Aşağıda tamamı bulunan açıklamasında Nami: “Görev CB ni temsilen, onun halkımızca onaylanmış ve benim de paylaştığım vizyonunu hayata geçirmek için üstlenilen bir görevdir.” diyerek bu tartışmalara noktayı koydu. Nami böylece Akıncı’nın Maraş ve Nawtex konularındaki vizyonunun Kıbrıslı Türk halkı tarafından onaylanmış olduğunu, kendisinin görüşmelere zarar veren tutumunun ise değiştiği sinyalini verdi…

Özdil Nami’nin açıklamasının tamamı şöyle:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın talebi üzerine üstlendiğim görev nedeni ile gönderilen tebrik mesajlarına içtenlikle teşekkür ederim.

Görev CB ni temsilen, onun halkımızca onaylanmış ve benim de paylaştığım vizyonunu hayata geçirmek için üstlenilen bir görevdir.

Açılan fırsat penceresini kullanıp CB nin talimatları doğrultusunda tam bir uyumla çalışarak başarıya ulaşacağımıza olan güvenim tamdır.”

11

0 Paylaşımlar