NAYLON GÜNDEM – İSMAİL ÖZUÇAR

“Bu yazıda yazılanların hepsi, tamamen kurgudur ve gerçekle hiçbir ilgisi yoktur” diye başlayan yazılarda mutlaka gerçeklik payı vardır. Abartılı öğeler kullanılmıştır ya da benzerlik kurulmuştur. Ama zaten bu giriş cümlesi mizah içeren bir giriştir. Mizahta da mutlaka abartı vardır. Abartı unsurları içeren absürt öğeler mizahın tuzu biberidir. Absürtlük, çok ciddi bir durumla çok komik bir durumu çakıştırmak ve ortaya hem gerçek hem de saçma bir olay çıkarmaktır. İnsanlar buna sadece gülmez, bundan rahatsız da olur.

Bu yazıda yazılanların hepsi tamamen kurgudur ve gerçekle hiçbir ilgisi yoktur.

Evet sevgili okurlar gün geçmiyor ki yaşadığımız coğrafyada yeni bir hadise gerçekleşmesin.

  • Eğitim eski bakanı Mustafa Arabacıoğlu’nun istifasından sonra yerine vekalet eden Hamit Bakırcı’dan da şok bir istifa geldi. Arabacıoğlu’nun istifasının bile henüz nedeni tam olarak açıklanamamışken, Bakırcı’nın da istifa etmesi Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nu derinden yaraladı. Konuyla ilgili açıklamasında “bu istifadan sendikalar sorumludur” diyen Başbakan, kalem müdürü tarafından “bu geçen istifanın açıklaması efendim” diye uyarılması üzerine, bu yeni istifa için “onlar yanlış biliyor kimsenin suçu değil bu, onun suçu değil bu, kader oyunu değil bu, bu benim suçum” dedikten sonra gözyaşlarını tutamadı. Eğitim bakanlığı içinse; sendikaların uyarılarına kulak asmayacak, dirayetli, güçlü bir isim olan “Pascal Nouma” adı konuşuluyor.
  • TC’den gelecek olan su ile ilgili “bu suyu ne belediyeler ne de hükümet yönetebilir” açıklamasında bulunan Hamit Bakırcı’nın geçtiğimiz günlerde Göçmenköy Spor Kulübü taraftarları tarafından darp edildiği ortaya çıktı. Olayın sebebiyle ilgili ankaradegillefkosa.org’a konuşan kulüp yöneticisi, Bakırcı’nın takım antrenörüne “bu maçı yönetemiyorsun, hiç yönetemedin, kimse bu ülkede maç yönetemiyor” dediği ortaya çıktı. Şu günlerde Bakırcı’nın akıl sağlığı ile ilgili ciddi şüpheler olduğu anlaşılıyor.
  • TC Cumhurbaşkanı RTE’nin adamıza geldiği gün kameralara yansıyan Meclis Başkanı Sibel Siber’in sevecen gülüşü üzerine yapılan espriler üzerine Diş Hekimleri Birliği Başkanı halkı ciddiyete davet etti. Diş Hekimleri Birliği Başkanı; “bu konuyla ilgili yapılan şakaları artık kaldıramıyorum ve halkı ciddiyete davet ediyorum, sayın meclis başkanımızın fotoğrafa da yansıdığı üzere çok ciddi bir diş eti sorunu vardır. Derhal birliğimize başvursun, kendisini tedavi edelim çünkü bu dişler ve aynı gülümsemeyle seçimi kazanması olası değil” açıklamasında bulundu.
  • Mesarya’ya taşınacağı ortaya çıkarılan 6000 kişilik askeri bölük ve lojmanla ilgili ilk resmi açıklama hükümet kanadından geldi: “Ne var canım, arkadaşlık edersiniz, sıkılmazsınız”.
  • Son zamanlarda ülkemizde yaşanan kadın cinayetleri ile ilgili şok bir gelişme yaşandı. Özellikle asker veya polis yani devletin güvenlik kurumları eliyle öldürülen kadınlarla ilgili resmi ağızlardan olmasa da el altından şu açıklamalar yapıldı. “Şimdi gece kulüplerini hemen kapatamayık, Törkeya izin vermez buna, gahramanlık zamanı değil, biz da teker teker gadınları öldürteceyik ki yavaş yavaş kapansın gabare… aman yani gece kulüpleri”. Cetepe tabanı, partisinin bu radikal adımından çok umutlu.
  • Geçtiğimiz günlerde adamızı ziyaret eden dünyaca ünlü yönetmen Steven Spielberg adaya geliş sebebini şu sözlerle açıkladı: “Yeni çekeceğim aksiyon, dram türündeki filmle ilgili kakatece medyasından görüş almaya geldim”. Özellikle Kıbrıs, Haberal Kıbrıs, Havadis gibi gazetelerle görüşmeye geldiğini konuşmasının sonunda dile getiren ünlü yönetmenin Kıbrıs’da da bir film çekeceği söyletileri dolaşıyor. Bununla ilgili ise Kültür Dairesi’ne başvuran yönetmenin projesine, yetkili kuruldan “sanat değeri taşımadığı” gerekçesiyle ödeme yapılmadığı ortaya çıktı.
  • Ünlü seri film İndiana Jones’un yeni filmi yolda! Filmin baş rol oyuncusu Harrison Ford yaptığı açıklamada yeni film için CTP’den ilham aldıklarını dile getirdi. Filmde ünlü kaşif Indiana Jones bu kez torunuyla birlikte CTP’de hala kaldığı sanılan emekçi, devrimci kanadı arayacak. Filmin muhteşem bir finalle bittiği söyleniyor.
  • Adamıza kontrolsüz bir biçimde giren Brusella hastalığıyla ilgili Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu “biz Brusella’yı AB’den gelen yetkili sandığımız için adaya soktuk, niyetimiz kötü değildi” dedi.
  • Son olarak Maliye Bakanı Zeren Mungan eğitim, sağlık, ulaşım gibi hizmetlerden tasarruf etmenin kakatece bütçesine yetmediğini, artık devlet olarak hiçbir hizmet vermeyeceklerini ve artık vatandaşın bu ülkede aldığı nefes için oksijen başına 1tl ücret talep edileceğini dile getirdi. Ayrıca “sermayeden vergi alamayacağımıza göre milletvekili maaşlarına da dokunmak zorunda kalacağımızı üzülerek söylüyorum”  diye de ekledi. Önümüzdeki günlerde milletvekillerinin Maliye Bakanlığı önünde bu adaletsizliğe dur demek için eylem yapacağı uyarısı şimdiden geliyor.

Naylon Gündem’den bugünlük bu kadar. Bizi okumaya devam edin.

 

Be the first to comment

Leave a Reply