ODTÜ’nün Kayyum Rektörü Kök’ün Kıbrıs Korkusu Yersiz Çıkmadı

AKP tarafından ODTÜ’ye rektör olarak atanan Mustafa Verşan Kök, “ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü”nde yapılan akademik açılış töreninde protesto edildi.

Kıbrıs’taki etkinliğe görüntülü mesajla katılarak ve yoğun önlemler aldırarak tepkilerden kurtulmayı deneyen Kök, protestoların hedefi olmaktan kurtulamadı.

Rektör Kök’ün ekrana yansıtılmasıyla birlikte öğrenciler salonda alkışlar eşliğinde, “Verşan Kök ODTÜ’ye rektör olamaz” sloganı attı.

Protesto sonrası salonu terk eden öğrenciler bazı okul yönetimi personelleri tarafından izinsiz fotoğraflanarak disiplin cezasıyla tehdit edildi.

“ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü” öğrencileri konuyla ilgili “Atandığı tarihten itibaren, gerek döner sermayeye olan ‘ilgisi’ gerekse Melih Gökçek ile olan samimiyeti konusunda ODTÜlülerin tepkisini çeken Verşan Kök, alınan bütün önlemlere rağmen öğrencilerin protestosundan kaçamamıştır. ODTÜ’lü öğrenciler, ODTÜ’nün ODTÜlülere ait olduğu vurgusunu yapmıştır. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu öğrencileri olarak bildiriyoruz ki; atanmış rektör Verşan Kök’ün politikaları, hiç bir ODTÜ kampusunde kabul görmeyecektir. Tüm ODTÜ Bileşenlerini dayanışma ruhu ile selamlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Protesto görüntülerini izlemek için TIKLAYIN!

16 Paylaşımlar