Omorfo Çarşısının Merkezinde Bet Ofis Açma Girişimi  Bölge Halkının ve Esnafının Büyük Tepkisini Topladı

Omorfo’da Beşyol olarak bilinen ve çarşının içinde bulunan merkez noktasına bağlı sokakların birinde bet ofis açılmasının gündeme gelmesi, çarşı esnafının ve halkının tepkisine neden oldu.

Raşit Osman Sokak’ta açılması gündeme gelen bet ofisi konusunda hükümetin nasıl bir tavır takınacağı henüz belli değil.

“HP Müsaade Etmeyeceğiz Demişti”

Bilindiği üzere Halkın Partisi, bet ofislerinin kapatılması konusunda seçimlerden önce çok net bir söylemde bulunmuş, bet ofislerinin kesinlikle kapatılacağını dile getirmişti.

Özersay, konu hakkında “Bazı siyasiler bundan rant elde edecek ve ceplerini dolduracak diye mahalle aralarına kadar girişlerine izin verilen bet ofislerin gençlerin geleceği açısından önemli bir tehlikedir, biz buna müsaade etmeyeceğiz” açıklamasında bulunmuştu.

Ankaradegillefkosa’nın bet ofisin açılacağı bölgeden  ulaştığı esnaf, vatandaş ve dükkan sahipleri, geçmişte aynı noktada bir bet ofisin bulunduğunu ve bu bet ofis işletmesinin pek çok olumsuzluğa yol açtığını belirttiler.

Bet ofisin  sokakta bulunduğu dönemde yoğun gürültü ve küfür kullanımının olduğunu, sokak kavgalarının yaşandığını ve zaten park yeri sorunu yaşayan bölgede aşırı bir araç yığılması olduğunu belirttiler.

Geçmişte sokakta bulunan bet ofisin bölgedeki esnafa, dükkan sahiplerine ve vatandaşlara verdiği huzursuzluk ortadayken, böylesi bir girişimin aynı noktada yine gündeme getirilmesi ciddi tepkiye neden oldu.

Bahsi geçen bölgede eczaneden avukatlık bürosuna, kuaförden berbere, konfeksiyon mağazasından kitapçıya, elektrikçiden internetçiye kadar değişik türde dükkanlar bulunurken; bölge vatandaşların da yoğun bir biçimde kullandığı ve huzur içinde alışverişlerini yaptığı bir yer.

Bet ofisin açılacak olması, geçmişte olduğu gibi, bu huzurlu ortamı yok edecek. Bu durumdan endişe duyan vatandaşlar, bölge esnafı ve dükkan sahipleri, kendi aralarında bir dilekçe yazıp imza toplayarak Spor Dairesi’ne başvurdular ve bet ofisi sokaklarında istemediklerini yetkili makamlara bildirdiler.

Hükümetin bu konuda nasıl bir tavır alacağı ise merak konusu.

76 Paylaşımlar