“Onların vazifeleri bizi yok etmekse, bizim de kavgamız bu ülkede var olmak! Ben sokağın sesini duydum yine, belli ki sokak bizi çağırıyor”

seyis

DEV-İŞ Genel Eski Başkanı Mehmet Seyis’ten tutuklamalara ilişkin açıklama:

Ben Sokağın Sesini Duydum Yine…

“Meskun Mahalde Suç İşlemeye Meyilli Bir Halde Dolaşırken Tutuklanmıştır.”

Bu ifade bir tarihte o dönem aza adayı olan Yaşar isimli arkadaşımızın temiz belgesinde yazıyordu. Aday olacaklardan istenen bu temiz belgesi polis tarafından verilirdi. Işıklarda uyusun Yaşar arkadaşımız ile bu ifadelerden dolayı çok gülmüştük. “Naptın be Yaşar da böyle yazdılar” diye sorardık, Yaşar da gülerek “Ben da bilmem be naptığımı” derdi.

Sonradan öğrendik Yaşar birisine çok kızmış ve “ben ona hesabını sorarım” gibi sözler sarfedip kızdığı şahsın evi çevresinde birkaç tur atmış. Polİs de gelip Yaşar’ı tutuklayıp içeri getirmiş ama somut bir şey yok tabii. Yaşar aslında kimseye zarar vermemiş. Artık Yaşar’ı serbest bırakacaklar ama dediğim gibi ortada bir suç yok. Ama “neden tutukladınız adamı” diye sorulursa diye de hemen bu cümle uydurulup adamın karakter belgesine işlenmiş. Sonuçta bu cümleden doğru düzgün bir şey de çıkmadığı için Yaşar’ın adaylığında sakınca görülmemiş.

“Uygunsuz Hareket, Gizli İttifak” bu cümle de işte öyle uyduruk bir cümle. Başka bir ülkenin siyasi partisi bizim ülkemizde şube açtı ve faaliyet yapıyor. Bunun ne kadar uygunsuz olduğunu göremeyip de bu uygunsuzluğa karşı çıkanları tutuklayanlar ne yapsınlar?Yasaların değil de emirlerin kulu olmuşlar bir kere. Hem de kendi insanlarına karşı utanıp sıkılmadan açıkça faşizmle ittifak kurmuşlar o da görülmüş. O zaman uyduruk bir suç icat edilmeli ve akıllarınca haklı çıkmalılar. Uydurmuşlar hemen “Uygunsuz Hareket, Gizli İttifak” diye.

Ama yağma yok efendiler yağma yok. Uydurukcular sizi.. Meskun Mahalde Suç İşlemeye Meyilli Halde Dolaşırken Yakalandınız. Eee kolay mı Bekçi Murtaza gibi emir kulu olmak? Onların vazifeleri bizi yok etmekse, bizim de kavgamız bu ülkede var olmak. Ben sokağın sesini duydum yine, belli ki sokak bizi çağırıyor.

23 Paylaşımlar