ÖRGÜTLER, “SURUÇ’TA KATLİAM VAR” DİYECEK!

Kobane’ye insani yardım götürmek ve yeniden inşaasına katkı koymak için Urfa Suruç’ta toplanan gençlere yönelik bombalı saldırı bugün saat 19:30’da protesto edilecek. “Suruç’ta Katliam Var” sloganı ile gerçekleşecek eylem için Kuğulu Park’ta toplanılarak, TC Elçiliği önüne yürünecek.

Örgütlerin ortak çağrısı:

20 Temmuz günü Kobane’nin yeniden inşaası için Türkiye’nin dört bir yanından toplanarak Urfa’nın Suruç ilçesine giden 300 kadar Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu üyesi gencin Kobane’ye geçişlerine izin verilmemesinin ardından düzenledikleri basın açıklaması sırasında bomba batlatılmış ve en az 28 kişi katledilerek onlarca kişinin ağır yaralanmasına neden olunmuştur.
Bu faşist barbarlığın arkasında TC egemenleri ve AKP iktidarının desteğiyle bu bölgede yer edinen insanlık düşmanı IŞİD teröristleri bulunmaktadır.
Kıbrıs’taki demokratik kitle örgütü ve siyasi örgütler olarak hem bu faşist barbarlığı hem de onun destekçisi olan TC devletini ve egemenlerini kınamak üzere 21 Temmuz Salı günü saat 19:30’da Lefkoşa Kuğulu Park’ta toplanarak, TC Elçiliği önünde ortak bir protesto eylemi gerçekleştiriyoruz.
Tüm duyarlı kesimleri bu barbarlığa karşı birlikte ses vermek üzere, eylemimize destek olmaya çağırıyoruz…

İmza Koyan Örgütler: Devrimci Komünist Birlik, Kıbrıs Pir Sultan Abdal Derneği, Çağ-Sen, KTÖS, KTOEÖS, Bağımsızlık Yolu, Baraka, Yeni Kıbrıs Partisi, Toplumcu Demokrasi Partisi Gençlik, Üretim Merkezi, BASIN-SEN, Bağımsızlık Cephesi, Birleşik Kıbrıs Partisi, BKP Gençlik, Doğu Güneydoğu Kültür Derneği, Dev-İş, KTAMS, BES, KKTC Alevi Kültür Derneği, Güç Sen.

63 Paylaşımlar