ORTAK 1 MAYIS TAKSİM SAHASINDA

Yaklaşan 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle PEO, DEV-İŞ, KTAMS, KTÖS, KTOEÖS ve BES’ten oluşturulan 1 Mayıs Komitesi çalışmalarını sürdürüyor. Konu ile ilgili açıklama şöyle:

 

Kıbrıs Sorunundaki yeni süreçte, çözüme ve barışa ulaşabilmeya katkı koymak için ve Kıbrıs’ın her iki yakasında da çalışanlara dayatılan Neo Liberal politikaların olumsuz sonuçlarına karşı emekçilerin dayanışmasının yükseltilmesi gereği üzerinde durarak 1 Mayıs 2014 işçilerin Uluslar arası Birlik Mücadele ve Dayanışma günü mitinginin Lefkoşada iki toplumlu, tek ve ortak olması iradesini ortaya koymuştuk.
İki Toplumlu Ortak 1 Mayıs Mitingi Çetinkaya Sahasında
Alınan karar çerçevesinde 1 Mayıs 2014 Mitinginin Lefkoşada ara bölgede ve iki toplumlu tek miting olması için BM yetkilileri ile yapılan görüşmede olumlu sonuca ulaşıldı. Bu çerçevede, Mitingin Çetinkaya (Taksim) sahasında 1 Mayıs 2014 Perşembe akşam saatlerinde yapılması kararı verildi.

 

3f6beb4ab529bb7b00ce1447aa996693_XL
Kıbrıslıtürk örgütler saat 17.30 da Kuğulu Park’ta toplanarak kortej oluşturacak, ve Ledra Palas barikatından Çetinkaya (Taksim) sahasına yürüyecekler. Kıbrıslırum örgütler ise, güney Kıbrıstan kortej ile ayni saatte miting alanına gelecekler.
Yapılan çalışmalar sonucunda komitemizin hazırladığı ortak 1 Mayıs 2014 afişi ek’tedir. Önümüzdeki günlerde, katılımcı olacak diğer tüm örgütler ile de toplantılar yapılacak ve programın tamamı ile ilgili açıklamalar da yapılacaktır.
1 Mayıs Komitesi a.
DEV-İŞ Gn. Başkanı – Mehmet Seyis

 

30 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply