ÖZEL SEKTÖR SENDİKASI KURULUYOR!

“Özel Sektör Çalışanları Sendikası” kuruluyor. Av. Barış Mamalı’nın kurucu başkanlığında kurulacak olan sendika, yarın resmen kuruluş başvurusu yapacak. Konuyla ilgili Mamalı’nın yaptığı açıklama şöyle;

Ülkemizde özel sektör alanında yer alan boşluğu doldurmaya katkı sağlamak adına “Özel Sektör Çalışanları Sendikası (Özel-Sen)”nın kuruluşunu gerçekleştirmek için yarın sabah Gelibolu Bakanlıklar bölgesindeki Sendikalar Mukayyitliği’ne resmi başvuru yapılacaktır.

Özel sektör çalışanlarının modern yaşamdaki hak ve özgürlükleri yanında işçi-işveren arasında sağlıklı bir yapının egemen olması gerekmektedir. Toplumun çeşitli kesimlerince yükselen seslere katkı koyabilmek adına bu alanda görev ifa edecek bir sendika olan “Özel-Sen”in hayata geçirilmesi için hazırlanan tüzük, dilekçe ve üye listesi 4.8.2015 tarihinde saat 10:00’da Çalışma Bakanlığı önünde yapılacak basın açıklaması ile birlikte Mukayyide sunulacaktır.

Sendikanın kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında burada basına bilgi verilecektir. Bu manada tüm medyamızı yarın yapılacak bu başvuru ve açıklama esnasında yanımızda görmeyi arzulamaktayız.

Av. Barış Mamalı

Özel – Sen Kurucu Başkanı

98 Paylaşımlar