Özersay’dan Geri Vites: “Muhalefetteyken Ölçüyü Kaçırdık”

Başbakan Yardımcısı Dışişleri Bakanı HP’li Kudret Özersay, katıldığı bir programda “Muhalefette iken bazı konularda eleştiri yaparken ölçüyü kaçırdık” diyerek geri vites attı.

Son cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra “parti kurmayacağım” açıklamasına rağmen HP’yi kuran Özersay, partisi muhalefetteyken yaptığı eleştirilerin şu andaki olumsuz icraatları nedeniyle kendilerine hatırlatılmasına “Ölçüyü kaçırmışız” karşılığını verdi.

Özersay’ın açıklaması, Halkın Partisi’nin oy isterken sürekli olarak değişecek dediği düzene eklemlendiğinin de bir diğer göstergesi.

Temiz siyaset sloganıyla halktan oy talep edip hemen hemen hiçbir vaadini yerine getiremeyen, aksine eleştirdiği bir çok şeyin aynısını yapan HP’ye halktan büyük tepki yağdığı da diğer bir nokta.

Zaten “parti kurmaycağım” diyerek parti kuran Özersay’ın açıklamasının devamında sarfettiği “ Ama prensiplerimizden ödün vermedik” ifadeleri ise abesle iştigal.

UBP ile hükümet kurmaktan tutun da zam yapmaya, partizanlıktan yaşanan sorunların suçlusu olarak halkı ilan etmeye kadar bir çok noktada partinin sicili kabarmış durumda.