PANKART EYLEMİNE POLİS MÜDAHALESİ (GÜNCELLENİYOR)

(15.21) Baraka aktivistleri son pankart eylemlerini  gerçekleştirdi. Aktivistler yağmur altında “İstenmiyorsun Tayyip” pankartı açtı. Okullar Sahası önünde gerçekleşen eylem olaysız şekilde sona erdi. Baraka aktivistleri, halkı saat 16.00’da Çağlayan Parkı’ndaki protestoya çağırıyor.

photo (1)

(13.45) Kaymaklı Çemberi’nde “İstenmiyorsun tayyip” pankartı açtıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 3 baraka aktivisti hiçbir suçlama getirilemeden serbest bırakıldı.

 

 

(13.38) Baraka aktivistlerinin pankart eylemleri devam ediyor. Aktivistler 13.38 sularında bu kez Taşkınköy ışıklarında “İstenmiyorsun Tayyip” pankartı açtı. Eylem olaysız bir şekilde sona erdi. Baraka’nın da içinde bulunduğu örgütler saat 16.00’da halkı Erdoğan’ı protesto etmek için çağlayan Parkı’na çağırıyor.

taşkınköy

 

(13.17) Kaymaklı Çemberi’nde “İstenmiyorsun Tayyip” pankartı açtıkları gerekçesiyle Baraka aktivistleri Mustafa Batak, Mustafa Keleşzade ve İsmail Özuçar polis tarafından gözaltına alındı. Baraka hukukçularının “pankart tutmak suç değildir” uyarılarına rağmen polis arabasıyla götürülen aktivistler adli şubede tutuluyor. Hukukçuların müdür ve amirlerle görüşme talebi ”içeride olmamaları” gerekçesiyle geri çevrilirken, eylem yapmanın ve pankart açmanın anayasal bir hak olduğu da tekrar hatırlatıldı. Gözaltına durumu ile ilgili bilgi vermeye devam edeceğiz

(12.50) Polis tarafından çökertilen sitemiz, bilgisayarcılarımız tarafından ayağa kaldırıldı. Yayınlarımız devam ediyor

(12.11) Kaymaklı Çemberi’nde “İstenmiyorsun Tayyip” pankartı açan aktivistlerin Polis Genel Müdürlüğü’ne götürlüdüğü öğrenildi. . 3 Baraka aktivistinin gözaltına alınıp alınmadığı henüz bilinmiyor.  Dernek avukatları Polis Genel Müdürlüğü’ne doğru yola çıkmış durumda. Gelişmelerle ilgili bilgi vermeye devam edeceğiz.

serbest

 

(11.40) Baraka  pankart eylemlerine devam ediyor. Saat 11.15 civarında Kaymaklı Çemberi’nde “İstenmiyorsun Tayyip” pankartı açan Baraka aktivistlerine  polis müdahale etti . 3 aktivist polis tarafından alıkonuldu. Pankartı alan polisin, eylemcilerin telefonlarını da almaya çalıştı ve 1 eylemcinin   araba anahtarına da el koydu. Savaş suçlusu diktatör tayyip erdoğanın bugün ülkemize yapacağı ziyaretle ilgili gün boyunca eylemlerin süreceği konuşuluyor. Saat 16.00’da, örgütler Çağlayan Parkı’nda ortak bir eylem için halka çağrı yapıyor.

ismo

 

Baraka aktivistlerinin ilk eyleminin haberi

http://www.ankaradegillefkosa.org/erdogan-hos-karsilanmiyor-eylemler-basladi/

istenmiyorsun! karşılama

228 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply