Polis Emekçisinden Zaroğlu ve Arıklı’ya Tokat Gibi Cevap: “Polis Teşkilatı Kimsenin Siyasi Rant Sağlayacağı Bir Kurum Değil”

Dün bir polis memurunun YDP’li Bertan Zaroğlu’nun hakaret ve tehditlerine maruz kalmasına ve YDP Genel Başkanı Arıklı’nın da bugün mecliste “polisi eğitmek lazım” ifadesine  bir polis emekçisinden sosyal medyada tokat gibi cevap.

Polis emekçisi paylaşımında “dünkü olayda o muameleye maruz kalan meslektaşlarım yerinde olmak istemezdim” ifadelerine de yer verdi.

İşte o paylaşım:

Çoğu polis mensubu daha vatandaş uyanmadan düşer yollara, işe erken varsın vatandaşın işine gücüne gitmesini kolaylaştırsın diye.

Genelde evlerimizden uzak yerlerde calismayada alışkınız. Bizim için memeleketin heryeri aynıdır. Neye kime bağlı olduğumuz emeklilik yaşımız çalışma senelerimiz pek belli değil ama işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışan insanlariz biz. 24 saat diye gelip 30 saate yakın calisip gorevden cikinca eve giderken arabada yorgunluktan bayilan insanlariz biz. En azından çoğumuz.

Bazen otobüste tanımadığın bir çocuğa omuz verirsin uyurken,bazende kaybolmuş ağlayan bir çocuğu sakinleştirip ailesine ulaştırmaya çabalarsın.

Okulların önlerinde çocuklara ,trafigin yogun oldugu yerlerde vatandaşa yardımcı olmaya calisanlariz biz.

Bazen yağmurlarda sellerde insanların zarar görmesini engellemeye çalışan ,bazende 40 derece sıcaklık altında törenleri gerçekleşmesini sağlayınız biz.

Şehir içlerinde gorursunuz bizi. Sizin trafikteki haklarınızı korurken şikâyetlerinizle ilgilenirken. Yollarda emniyetli bir sekilde gidebilesiniz diye calisirken.

Bazen dağ yolunda tırların, kamyonların kontrolünde bulursunuz bizi,bazende ercan yolunda otobüs,taksi kontrolunde. Yada herhangi bir yolda hız kontrolünde memuru,çavuşu,amiri ile.

Bazen ülkemizi ziyaret eden siyasi heyetlerde görürsünüz bizi,bazen ise nadirende olsa uluslar arası bir bisiklet yarış organizasyonunda yada ralli organizasyonunda. Pek hosunuza gitmez alınan tedbirler. Haklisiniz. Ama herşey ülkemizin tüm bu ambargolar ve engellemelere rağmen bu tür organizasyonlara ev sahipliğini yapabileceğini göstermektir amaç. Yanı ülkemizi tanıtmak.

Daha 36 yıl oldu KKTC kurulalı. Biz genç bir devletin güvenlikten sorumlu kurumuyuz. Çok eksiklerimiz olmasina rağmen,sayımız yetersiz olmasına rağmen biz bir şekilde vazifelerimizi yerine getirebiliyoruz.

BIZIM BIRINCI VAZIFELERIMIZDEN BIRI DEVLETIN BUTUNLUGUNU BOLUNMEZLIGINI VE BEKASINI KORUMAKTIR. Yanı biz sistemin devletin düzenin koruyuculariyiz. Devletin her makamını o makamlarda bulunan kişileri, devlete ait binaları ve kurumları korumakla görevliyiz.
AYNI ZAMANDA BIR DIGERI ISE BU ULKEDEKI HER VATANDAŞIN VE NE AMACLA OLURSA OLSUN BURADA YAŞAYAN KISILERIN CANINI MALINI KORUMA VE HUZUR ICINDE YASAMALARINI SAGLAMAKLADA GOREVLIYIZ.

Bunu yaparken kişinin kim oldugu, nerde dogdugu,nerden geldigi,ırkı,dini,dili,milletti birşey degistirmez. Polis herkese eşittir ve ayrıcalık tanımaz.

Biz çoğu zaman halk ile yönetim arasında kalan kurumuz.Biz sistem için duzen icin eş dost akraba ile yüz göz olan kurumuz.Bazen meclis önünde bazen başbakanlıkta az yuz göz olmadık kendi insanımızla.Ama bir şekilde idare edebiliyoruz.

Özel günlerinizde,bayramlarda,yılbaşılarında vb gibi günlerde siz güvenli bir şekilde gideceğiniz yerlere gidebilesiniz diye çalışanlarız biz. O günler bizim ıçinde özel,bizimde doğum günlerimiz var ama merak etmeyin biz bir şekilde idare ediyoruz. Biz işimizi ikinci evimiz, iş arkadaslarimizida ikinci ailemiz olarak belleyen insanlariz biz.

Biz siz kaza yaptığınızda maddi manevi bir mağduriyetiniz olmasın diye yağmur çamur sıcak soğuk demeden uğraşanlariz biz.

Biz siz herhangi bir konuya dikkat çekmek istediğinizde o konuyla ilgili yürüyüş toplanma yapmak istediğinizde ve izinlerinizi aldiginizda bunu emniyetli bir sekilde gerceklestirmenizi sağlayan kurumuz biz. Amiri ile Muduru ile halk icin calisan bir kurumuz biz.

Ama dünkü olayda o muameleye maruz kalan meslektaşlarım yerinde olmak istemezdim.

Biz alışkınık vatandaş ile böyle sıkıntılar yaşamaya. Sıkıntı değil bizde insaniz bizde bu ülkede yaşıyoruz ve empati yapabiliyoruz.Bir şekilde idare ediyoruz.

Ama halkın seçtiği bir milletvekilinin ,halkı için uğraşan bir kurumun mensubuna bunu yapması kabul edilemez. Bu ülke bunu ne gecmiste gördü nede gelecekte gorecek.

BIZ BU DEVLETİN, MILLETIN GUVENLIGINDEN CANININDAN,MALINDAN VE HUZURUNDAN SORUMLU OLAN KURUMUZ.KIMSE BIZIM DEVLETIMIZE,MILLETIMIZE OLAN SORUMLULUKLARIMIZI YERINE
GETIRMEMIZI ENGELLEYEMEZ. ENGELLETTIRILMEMELIDIRDE.

Dün bu olayda bu davranışlara maruz kalan Serdar Ondal meslektaşima ve cok degerli amirimiz Kutlay Malek e çok geçmiş olsun.

Mutevazilik,empati,Hoşgöru ve görevin gerektirdiği sorumluluklar önemli meziyetlerdir.Herkeste bulunmaz.

Polis teşkilatı kimsenin siyasi rant sağlayacağı bir kurum değildir. Buna tenezzül edenlerde musade edilmemelidir.

1K Paylaşımlar