Polis Memurundan Hastalarını Kontrole Giden Veteriner Hekime: “Öleceksa Ölecek “

Veteriner Hekim Niyazi Çelebi, kliniğinde yatılı olarak tedavisi devam eden hastaları kontrol etmek için Çatalköy‘e gitmek istemesi üzerine maruz kaldığı muameleye isyan etti.

Çelebi’nin açıklaması şöyle:

Bugün başımdan geçen olay, görevini anlayışla yapan herkese saygım sonsuzdur.Kliniğimizde yatılı ve tedavisi devam eden hastalar için Çatalköy’e gitmek üzere yola çıktım. Çatalköy girişindeki polis kontrolündeki görevli arkadaşlara Veteriner Hekim olarak klinikteki yatılı hastalara gittiğimi söyledim.

Aldığım cevap; ” Nesdersa olsun ben anlamam bas git geldiğin yere” oldu. Bunun üzerine klinikteki hastaların bir can olduğunu ve bu tedavi eksikliğinde ölebileceğini söyledim.

“Öleceksa ölecek ” cevabını aldım.

Bunun üzerine kenara çekip online izin almak için başvurdum. Gelen cevapta klinikteki acil hastalarıma hekim olarak müdahale etmem gerektiği ” uygun bulunmamıştır” yazıyordu.

Sonuç olarak 45 dakika sonrasında Vet. Hek. Birliği Başkanı Burak Toksoy’un uğraşları ve aracı olan iyi niyetli polis arkadaşlarımızın sayesinde geçtim.Konu şu ; görevini yapan tüm emekçilere saygım sonsuz ancak işini şova dönüştürenlere yazıklar olsun.

217 Paylaşımlar