Rahvancıoğlu: Bilişim Suçları Yasası Karşısında Tek Savunma Mekanizması Örgütlülüktür

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu, Bilişim Suçları Yasası geçer geçmez, KTOEÖS üyesi Kemal Değirmencioğlu’nun eleştirdiği kurum yetkilisi tarafından polise şikayet edilmesine ilişkin açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

Bilişim Suçları Yasası doğar doğmaz ilk ürününü verdi. Bugün KTOEÖS tarafından duyurulduğuna göre, Kemal Degirmencioglu arkadaşımız sendikasının öğretmen sınavlarının yapılmayışını eleştiren gönderisini paylaştığı için, hiçbir küfür veya kişilik saldırısında bulunmadığı halde Kamu Hizmeti Komisyonu tarafından polise şikayet edilmiş… Polis hemen devreye girince, sendikanın basın açıklaması yapacağını duyurması üzerine de şikayet geri çekilmiş!

Yasanın Meclis’te geçtiği gün de söylemiştim, bu yasa karşısında tek savunma mekanizmamız örgütlülüğümüzdür. Kemal arkadaş zaten herhangi bir baskı karşısında geri çekilecek bir insan değil ama örgütünün dirayetli duruşu sayesinde şikayet geri alındı. Yoksa bu yasaya tapan Doğuş hanım, onun müritleri ve yasayı mecliste veya cumhurbaşkanlığında onaylayan ceket-kravat erbabı, en fazla hücrenize pide içinde yemek getirir… Bişeye güvenecekseniz örgütlülüğünüze güvenin. Gerisi hikaye…

103 Paylaşımlar