Rahvancıoğlu, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın Meclis Dışı Partilerle Yaptığı Görüşmeye Katıldı: “Partimiz Federasyonu Gereklilik Olarak Görüyor”

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, 25 Kasım Berlin görüşmesi ve sonuçları hakkındaki bilgilendirme ve değerlendirme toplantıları çerçevesinde Meclis’te temsil edilmeyen parti başkanlarıyla yaptığı toplantıya katıldı.

Rahvancıoğlu toplantıda, Meclis’te temsil edilmeyen partilerle de bilgilendirme toplantısı yapılmasının doğruluğuna vurgu yaparken, bu tip toplantıların daha sık yapılmasından memnun olacaklarını belirtti.

“Parti Kıbrıs’ın İnsanları İçin Federasyonu Gereklilik Olarak Görüyor”

Toplantı sonrası, BRT’ye toplantıyla ilgili demeç veren Rahvancıoğlu, partileri açısından verimli bir görüşme olduğunu belirtirken, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın bugüne kadarki süreçle ilgili aktardıklarını dinleyip partinin görüşlerini aktardıklarını ifade etti.

Rahvancıoğlu Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Elen emekçi halkları için; birleşik, bağımsız ve federal bir Kıbrıs’ın önemli bir gereklilik olduğunun altını çizdi.

“Akıncı’nın Duruşu Partimiz İçin Değerli”

Rahvancıoğlu, Kıbrıslı Türklerin görüşme masasındaki temsilcisi Akıncı’nın federasyon vizyonundan sapmayan bir duruşu olmasının ise Bağımsızlık Yolu partisi için değerli olduğunu ifade etti. Ayrıca Rahvancıoğlu, federasyonun parti için “B Planı” olmadığını ve anladıkları kadarı ile Akıncı’nın da bu noktada olmasının önemli olduğunu belirtti.

209 Paylaşımlar