Rahvancıoğlu: “Örgütleneceğiz, Direneceğiz, Vazgeçmeyeceğiz”

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu, Türkiye’de ortaya çıkan şaibeli referandum sonuçlarını değerlendirdi.

AKP’nin yalan, hile ve alçaklık ile istediği sonucu kıl payı çıkarabildiğine dikkat çeken Rahvancıoğlu, Türkiye halklarının kullandığı iradenin orana yansımadığı ortada olsa da, tüm kurumları elinde tutan egemenler için bu iradenin hiçbir anlamı olmadığını belirtti.

Rahvancıoğlu, bundan sonra yaşanacaklara ve Kıbrıs’a yansımalarında dair çok şeyler konuşulacağını, ancak kimin konuştuğuna dikkatli bakmamız gerektiğini ifade ederek, bugün konuşanlardan kimisinin AKP’ye direnip, muhalefet ederken, kiminin ise desteklediği, onayladığı veya sessiz kalarak hizmet ettiğini hatırlattı.

“Örgütleneceğiz ve Direneceğiz: Kendimiz, çocuklarımız, demokrasi, laiklik, barış ve özgürlük için başka seçeneğimiz yok”

“Ne direniş sona erecek, ne de biz vazgeçeceğiz” diyen Rahvancıoğlu, Yeni koşullara uygun, yeni yöntemlerle ve birleşerek, örgütlenerek, anlayarak, okuyarak, dinleyerek, yenilenerek karanlığa karşı direnmeye devam edileceğini söyledi.

Rahvancıoğlu’nun açıklaması şöyle;

AKP yalan, hile ve alçaklık ile istediği sonucu kıl payı da olsa çıkarmayı başardı. Türkiye halklarının kullandığı iradenin orana yansımadığını herkes biliyor. Ancak her türlü kurumu elinde tutan egemenler için bu iradenin hiçbir anlamı yok…

Bundan sonra yaşanacaklara ve Kıbrıs’a yansımalarında dair çok şeyler söylenecek. Ama konuşanları dinlerken, bugüne gelişimizde oynadıkları rolü de göz önünde bulundurmayı unutmamalıyız. Çünkü akp medya, ysk, yargı, üniversiteler, ordu ve hükümette her türlü arzusunu gerçek kılabilecek imkanlara kavuşurken; bugün konuşanlardan kimi buna direndi, muhalefet etti, kimi ise destekledi, onayladı veya sessiz kaldı… bugüne gelen yolun taşları böyle dizildi…

Şimdi, önümüzde gelecek kuşaklar ve kişisel özsaygımız için görmezden gelinemeyecek derecede kritik bir tarihsel süreç duruyor. Ne direniş sona erecek, ne de biz vazgeçeceğiz. Yeni koşullara uygun, yeni yöntemlerle ve birleşerek, örgütlenerek, anlayarak, okuyarak, dinleyerek, yenilenerek direnmeye devam edeceğiz. Kendimiz, çocuklarımız, demokrasi, laiklik, barış ve özgürlük için başka seçeneğimiz yok: Örgütleneceğiz, direneceğiz, vazgeçmeyeceğiz.

160 Paylaşımlar