Risk Altındakiler Aşı Beklerken, Arıklı’dan “Milletvekilleri Aşılandı” Açıklaması

YDP Genel Başkanı ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, milletvekillerinin aşı olduğunu açıkladı.

Risk altındaki birçok yurttaş halen aşı olmak için sıra beklerken, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı milletvekillerinin aşı olduğunu duyurdu. Kişisel sosyal medya hesabından antikor testi yaptığına yönelik bir duyuru paylaşan Arıklı, diğer vekillerle birlikte Sinovac aşısı olduklarını ve vücudundaki antikor seviyesinin 3 misli arttığını söyledi.

Öte yandan gazeteci Hüseyin Ekmekçi’nin paylaşımı altına yorum yapan UBP milletvekili Resmiye Canaltay ise, sağlıkçı vekillerin dışında hiçbir vekilin aşı olmadığını söyledi.

Arıklı açıklamasında şunları kaydetti:

KURTULUŞ AŞIDA

Bilindiği gibi bundan 4 ay önce “Düşük Pozitif” olarak uzun süre karantinada kalmıştım. Çıktığımda antikor testi yaptırmıştım. Çıkan sonuç 57 idi.

Normalde 10’un üzeri bağışıklık için yeterli kabul ediliyordu.

Aşı geldiğinde ben de diğer Milletvekili arkadaşlarım gibi  Türkiye’nin gönderdiği Sinovac aşısından oldum. Bugün gidip ANTİKOR TESTİ yaptırdım. Çıkan sonuç doktorları bile şaşırttı. Vücudumdaki antikor 3 misli artmış görünüyordu.

O zaman çare aşı olmakta…

Arıklı söylemini değiştirdi

Erhan Arıklı, bu haberin yayınlanmasından kısa bir süre sonra, Facebook paylaşımını değiştirerek, “diğer vekiller” ibaresini, “bazı vekil arkadaşlar” ifadesiyle değiştirdi.

Yapılan değişikliğe rağmen, Erhan Arıklı’nın hangi “öncelik” koşullarına bağlı olarak aşılandığı belirsizliğini koruyor.

(GazeddaKıbrıs)

304 Paylaşımlar