Sağlık Bakanlığı ile YDÜ Arasında İmzalandığı İddia Edilen Protokol Nerede?

Sağlık Bakanlığı, TIP-İŞ’in YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın özel bir hotelde karantinaya alındığına dair açıklamasına cevap verdi.

Bakanlığın verdiği cevapta, “Sağlık Bakanlığı ile Yakın Doğu Üniversitesi arasında geçtiğimiz hafta Ydü bünyesinde bulunan Girne Üniversitesi’ne bağlı Oasis Otel’in karantina oteli olarak kullanımına dair bir protokol imzalanmıştır.” ifadelerine yer verilirken, bunun gerçeği ne kadar yansıttığı ise şüpheli.

Sağlık Bakanlığı’nın resmi sosyal medya hesaplarında yaptığımız inceleme sonucunda sözü geçen protokolün imzalandığına dair herhangi bir açıklama bulunamamıştır.

İzine rastlanamayan protokolün geçen hafta imzalandığının iddia edilmesi, “Bakanlık keyfi ve çifte standart içeren uygulamalarını örtbas etmeye mi çalışıyor?” sorusunu akılara getiriyor.

Bakanlığın açıklaması şöyle:

Sağlık Bakanlığı ile Yakın Doğu Üniversitesi arasında geçtiğimiz hafta YDÜ bünyesinde bulunan  Girne Üniversitesi’ne bağlı Oasis Otel’in karantina oteli olarak kullanımına dair bir protokol imzalanmıştır.

Protokole göre Oasis Otel’de gözetim altında olacak kişilere hem Sağlık Bakanlığı’na bağlı doktor ve hemşireler, hem de YDÜ sağlık ekipleri desteği ile gerekli takip yapılacaktır. 

Covid-19 test sonuçları pozitif olan Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı da protokol kapsamında Oasis Otel’e yerleştirilmiş ve gözetim altında bulunmaktadır.

10 gündür evinde izole olan Erhan Arıklı’nın yapılan test sonuçları pozitif olarak belirlenmiş, herhangi bir sağlık problemi bulunmamaktadır.

YDP Milletvekili Bertan Zaroğlu’nun ise Ankara’da tedavisine devam edilmekte olup, yetkililerden aldığımız bilgilere göre sağlık durumunun iyi olduğu bakanlığımıza iletilmiştir.

254 Paylaşımlar