Saner “IMF’sine” Şirinliğe Devam Ediyor

Atanmış Başbakan Ersan Saner, yalakalığa devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti yetkililerinden sürekli olarak “Cumhurbaşkanımız” “Cumhurbaşkanı Yardımcımız” şeklinde bahseden Saner bunu Türkiye’de yapmış olduğu açıklamalarda da devam ettirdi.

“Dünyanın IMF’si Varsa, Bizim de Türkiyemiz Var”

Atanmış Başbakan Ersan Saner ile Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye-kktc “2021 İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması”na ilişkin düzenlene ortak basın toplantısında “Anavatan” kelimesini de kullanan Saner’in Türkiye’ye sıklıkla şükranlarını sunduğu da dikkatlerden kaçmadı.

Saner, Esas hedeflerinin, egemen iki ayrı temel toplum temelinde devam edeceğini dünya ile paylaştığını da ifade ederek, Anavatan diye nitelediği Türkiye’nin kendileri için yaptıkları katkıya da teşekkür etti. Saner, “Dünyadaki ülkelerin IMF’si var, bizim IMF’miz yok, Türkiye’miz var” diyerek, yapılan katkının, kktc’nin refahının artması için çok büyük bir girdi kaynağı olduğunu da söyledi.

Bilindiği üzere IMF, kredi yardımında bulunduğu ülkelerin siyasetini dizayn etmesiye tanınıyor.

TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın ise TC resmi tezleri doğrultusunda Kıbrıslı Türk halkının iradesini hiçe sayarak, onlar adına karar alabilme yetkileri varmış gibi konuşması da şaşırtmadı.

110 Paylaşımlar