SEN SÖYLE LEFKOŞA!

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) ile Baraka Kültür Merkezi’nin Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) başkan adayı Mehmet Harmancı, Lefkoşa’ya hayat verecek, demokratik, çağdaş ve katılımcı bir şehir yaratacak olan projelerine son vermek için Lefkoşalı ile buluşuyor.

 

‘Sen Söyle Lefkoşa’ adı altında gerçekleştirilecek ve halkın yanı sıra, sendika ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin görüşlerinin dinleneceği etkinlik, yarın akşam (20 Mayıs Salı ) saat 19.30’da Kızılbaş Kilisesi’nde yer alacak.

“Sen Söyle Lefkoşa’ etkinliği için örgütlere gönderilen davet mektubunda şu ifadelere yer verildi: “Kamu kaynaklarının ve doğal kaynakların adil kullanımı, kamu hizmetlerine eşit erişim ve dürüst yönetim bugün dünyada sürdürülebilir yerel kalkınmanın temel hedefleridir. Bu hedeflere ulaşmak ancak yurttaşların karar verme süreçlerine aktif katılımı ile mümkün olacaktır. Lefkoşa için projelerimizde, her Lefkoşalı’nın şehirle ilgili sorun ve önerileri bizim için çok önemli ve değerlidir. Katılımınız bizim için Lefkoşa için bir zenginlik olacaktır.
Lefkoşa’nın tek rengi yoktur, tek kokusu yoktur. Lefkoşa’nın güzelliği de buradan gelir. Lefkoşa’da kokular hep birbirinin içine geçer. Lefkoşa, renklerin iç içe geçtiği bir yerdir. Yeter ki tüm renkleri kucaklayabilelim ”

OKK

Be the first to comment

Leave a Reply