Sendikal Platform’dan EL-SEN’e Destek: “Sonuna Kadar Yanındayız”

Sendikal Platform yaptığı açıklamada  EL-SEN’in başlatmış olduğu mücadeleyi desteklediklerinin altını çizdi.

“KIB-TEK Başkanı Biat Ediyor”

Açıklamada, “KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı’nın asli görevini icra etmek yerine kendisinin yapmadığı veya yapamadığı bu asli görevi yerine getiren KIB-TEK çalışanları hakkında soruşturma başlatması tam anlamıyla siyasi iradeye biat etmenin karşılığıdır.” ifadelerine yer verildi.

Açıklama şöyle:

Değerli toplumumuz;
Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası, dün gerçekleştirdiği eylemle tüm ülkeye göstermiştir ki, gelmiş geçmiş tüm hükümetler tarafından belirli kesimlere sağlanan ayrıcalıklara artık bir son verilmedir.

Anayasamıza göre bu topraklarda her yurttaş eşittir ve eşit muamele görme hakkına sahiptir. Ancak ne yazık ki, geçmişten günümüze bu hak ayaklar altına alınmış, defalarca görmezden gelinmiş ve günümüze kadar devam eden süreçte ayrıcalıklı kesimler yaratmıştır.

Özellikle KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı’nın asli görevini icra etmek yerine kendisinin yapmadığı veya yapamadığı bu asli görevi yerine getiren KIB-TEK çalışanları hakkında soruşturma başlatması tam anlamıyla siyasi iradeye biat etmenin karşılığıdır. Başında bulunduğu kurumun geleceğini değil de kendisini o göreve atayan partinin çıkarlarını savunan bir kişinin bu ülkenin en stratejik kurumlarından birisi olan KIB-TEK’in başında işi yoktur!

Tam da bu nedenle EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç’ın, KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı’nı istifaya davet etmesini destekliyoruz ve KIB-TEK’in özerk bir yapıya kavuşturulmasını talep ediyoruz.

Bu bağlamda şu net olarak bilinmelidir ki, EL-SEN’in vereceği mücadelede sonuna kadar yanlarında olacağız ve tek bir çalışan hakkında dahi soruşturma açıldığı takdirde gerekli tüm mücadeleyi hiç çekinmeden ortaya koyacağız.

İnsanlarımızın kuşkusu olmasın!

Direne direne kazanacağız!